www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. června 2021, Svátek má Zdeňka, zítra Jan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Renties Ypres Rally přeci jen v mistrovství světa

19. srpna 2020 • 14:20

Organizátoři belgické Renties Ypres Rally v čele s Alainem Penassem a zástupcem FIA Yvesem Mattonem dokázali prosadit svou soutěž do kalendáře mistrovství světa. Dnes byla soutěž s centrem v první válkou proslulém městě potvrzena jako náhrada za Rally Japan.

Belgičtí organizátoři bojovali o zařazení své soutěže už od samotného začátku a při jejich krocích se jim podařilo pěkně rozhádat komunitu kolem mistrovství světa. Nakonec zůstali ve formě prvního náhradníka, kde se čekalo, že nahradí Rally Turkey. Když se to nepodařilo, začali proti vůli většiny týmů bojovat o přesunutí turecké soutěže o týden dřív, aby mohli svou soutěž včlenit do kalendáře.

Politickými tahy se jim podařilo posunout termín Rally Turkey o týden dřív, nakonec se však ukazuje, že tato snaha byla zbytečná. Pořadatelé Rally Japan totiž definitivně oznámili zrušení své soutěže a tak se pro Ypres objevil nový slot - třetí týden v listopadu. Nakonec tedy jezdce mistrovství světa v okolí Ypres uvidíme, i když v tomto pozdním podzimním termínu půjde charakterově o trochu jinou soutěž, než na kterou jsme v obvyklém červnovém termínu zvyklí.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist