www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. září 2021, Svátek má Matouš, zítra Darina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Všechno nejlepší, Pluto!

2. září 2020 • 21:15

Drtivá většina z řad profesionálů a fanoušků rally ho zná především pod přezdívkou Pluto. Náš kamarád a kolega však má, věřte nevěřte, i skutečné jméno. Touto cestou bychom vám rádi sdělili, že Petr Linhart oslaví v pátek 4. září 2020 své kulaté čtyřicáté narozeniny!

Ač vyřazen z oficiálního seznamu planet, je pro nás Pluto stálicí naší rallyové oblohy. Vlastně nejen naší, ale i evropské, protože poletuje po celé severní polokouli. Pozorný badatel dokáže zaregistrovat, že jeho pohyby jsou občas nevyzpytatelné a při rally občas disponuje neuvěřitelnou schopností být na několika místech zaráz a kecat naprosto do všeho.

Petr

Poháněn smaženým sýrem, hranolky a kolou dokáže předvádět neuvěřitelné kousky a rozhodnutí, aniž by přitom desítky hodin zamhouřil oka. Jeho známí se o něm vyjadřují pouze v superlativech. „Je to bystrý chlapec,“ prohlašuje o něm Ota Berka z Porsu. Podobně to vidí i ředitel zlínské Barumky Miloslav Regner, který hodnocení tak komplikované osobnosti, jakou je Pluto, shrnul do jedné věty: „Jednou ho přerazím.“ A jak jsme se dozvěděli ze zákulisí, Jean Todt, prezident FIA, o něm prohlásil jediné: „Je to rebel!“ My však dobře víme své - je to prostě Pluto!

Pokud mám ale mluvit vážně, osobně neznám v rally většího nadšence a srdcaře, než je Petr. Jeho zápal a obrovský přehled týkající se problematiky tohoto sportu nakonec vyústil v nabídku pozice koordinátora týmů startujících v mistrovství Evropy, z čehož máme všichni v redakci upřímnou radost. Pominout pak logicky nemohu a ani nechci jeho obrovský kus práce na obsahové stránce našeho serveru.

O Petru Linhartovi by se určitě dalo mluvit hodiny a seriózní rozhovor s ním jste si mohli přečíst ve čtvrtém čísle letošního magazínu Rally. Já bych mu však, nejen za celou redakci AutoSport.CZ, ale i za všechny naše rallyové kolegy, spolupracovníky a přátele, chtěl popřát prostě, jednoduše a upřímně: Všechno nejlepší, Pluto!

P.S.: Pokud se chcete připojit ke gratulaci, dejte Lajku nebo Bělku (nebo jiného psa) na fejsbůčku - klikněte hlodavcem na takovou tu pacičku (však víte).

Za všechny

Honza Vaškovič
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist