www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. listopadu 2020, Svátek má Xénie, zítra René

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Do Rally Morava odstartuje 88 soutěžících

9. října 2020 • 22:15

Startovní listina čtvrtého závodu Liqui Moly Rallysprint Série a Autoklub Poháru 2+ - Futures Contproduct Rally Morava 2020 - čítá 88 startujících. V sobotu 10. října 2020 se vydají vstříc šesti rychlostním zkouškám v podhůří Jeseníků.

Tomáš Knápek - Karel Zapletal (Opel Adam R2) - Kowax ValMez Rally 2020

Od prezentace, přes seznamovací jízdy a administrativní a technické přejímky se pořadatelům pořádajícího Rally klubu Šternberk v AČR nahlásilo 88 startujících. Čelu startovní listiny dominuje pět prioritních jezdců - Ondřej Bisaha, Martin Vlček, Roman Odložilík, Jan Černý a Jan Dohnal.

Z původně přihlášených patnácti speciálů R5 se do Šternberku sjelo třináct, ve výčtu omluvených se objevili Slovák Jaroslav Melichárek a Petr Leher. Z první třicítky pak do bojů o vteřinky na tratích v podhůří Jeseníků nezasáhnou Josef Semerád, Michal Savruk a Karel Kupec.

Jinak se můžeme těšit na kvalitní startovku, ve které nechybí lídr seriálu P2+ Petr Semerád. „Některé pasáže si vybavuji z roku 2018, další dva úseky, které se jezdily už dříve, jsou hezké. Ale RZ2/5 je hodně v úzkém, místy na šířku jednoho auta a cesta je lemována obrovskými stromy. Jsou to dost rychlé pasáže, pak najednou nějaká zatáčka, kde je potřeba přibrzdit, nebo vracák. Místy je to docela nepřehledné a potenciálně nebezpečné. Celkově to bude náročné, těšíme se. Do závodu nepůjdeme s žádným stresem, chceme hlavně dojet, abychom odvezli důležité body,“ říká před startem Petr Semerád.

„Zrádné může být hlavně počasí. V podobné podobě jsem to možná kdysi dávno už absolvoval. Uvidíme, máme tam nějaké opravy silnic, je tam na řadě míst nějaký posyp, tam se může lámat chleba. Jinak všechna čest pořadatelům, že to zvládli připravit, za to jsme všichni moc rádi. Ve výsledcích se cítím nějak do Top4,“ věří Martin Vlček.

Domácím želízkem je na šternberské soutěži Michal Horák, jenž bude s vozem Ford Fiesta R5 hájit barvy hlavního partnera Futures Contproduct. „Vložky jsou docela rychlé. Asi by se tady v okolí daly vybrat pěknější rychlostky, ale vzhledem k problémům, kterým pořadatelský tým čelil, tak můžeme být vůbec rádi, že se to jede. Bude to místy hodně na srdce. Kdybych tady jel jako v minulosti s dvoukolkou, určitě bych pomýšlel na vítězství, ale s er pětkou, pokud budeme kolem sedmého, osmého místa, budeme spokojeni,“ doufá Michal Horák.

Ve dvoukolkách se pokusí neporaženého Jana Dohnala „nahánět“ Dominik Stříteský. „Na můj vkus jsou tratě docela rychlé. Ta patnáctikilometrová vložka (RZ 3/6) je pak techničtější. Bude to celkově těžký závod, místy je hodně rozbitých netypických asfaltů, místy zasypané štěrkem. Uvidíme, zda i nezaprší. Ale nejdůležitější je, že se můžeme svézt,“ raduje se valašský jezdec, pro kterého je priorita úspěch ve třídě 6, kde bojuje o prvenství s Petrem Gargulákem.

Tomáš Plachý
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist