www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. ledna 2021, Svátek má Běla, zítra Slavomír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rally Sweden 2021 je zrušena !

15. prosince 2020 • 14:00

Ještě neskončil rok 2020 a už tu máme první oficiálně zrušenou soutěž nadcházejícího ročníku. Černého Petra si vytáhla Rally Sweden, která se měla jet jako druhý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích o druhém únorovém víkendu.

Esapekka Lappi - Janne Ferm (Ford Fiesta WRC) - Rally Sweden 2020

Za vším je samozřejmě potřeba hledat koronavirus a restrikce s tím související. A je také nutné přiznat, že toto rozhodnutí organizátorů není žádným překvapením a v kuloárech se o 'neorganizaci' švédské soutěže hovoři již několik týdnů.

Podobně na hraně je i zahajovací podnik, Rallye Monte Carlo. Její organizátoři se snaží ještě situaci zvrátit úpravou harmonogramu, kdy ruší noční rychlostní zkoušky a shakedown plus přísnými opatřeními se zákazem diváků nejen v servisní zóně, ale i podél tratě rychlostních zkoušek. Jestli to bude stačit nebo se zruší i nejlegendárnější soutěž na světě, která má uzávěrku přihlášek již za tři dny, ukáží až nejbližší dny a týdny.

Vzhledem k tomu, že se o variatně zrušení Rally Sweden ví již nějaký čas, promotér se snaží najít náhradní zimní podnik. Zvěsti hovoří o jednání s finskými organizátory Arctic Lapland Rally o spolupráci na uspořádání světového podniku v Laponsku. I zde je otázkou, jak moc je situace reálná. A to nejen díky koronavirové epidemii, ale možná výrazněji i finanční otázce. Kvůli ní je totiž výrazně ohrožena i srpnová Rally Finland.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist