www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 2. března 2021, Svátek má Anežka, zítra Kamil

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

M-Sport představil sestavu pro sezónu 2021

6. ledna 2021 • 16:00

Tovární tým M-Sport Ford World Rally Team představil složení svého týmu, se kterým se představí v nadcházející sezóně. Po očekávaném konci Lappiho nepřichází jezdecká sestava s žádným neočekávaným překvapením.

Jezdci s vozy Ford Fiesta WRC patřili ve zkrácené sezóně MS 2020 k nejpomalejším. Jestli to bylo pomalostí jezdců nebo nekonkurenceschopností auta může být tématem na sáhodlouhé debaty, nejspíše je to od obojího něco. V nadcházející sezóně se očekává poslední sezóna současných speciálů WRC a tak se žádné razantní změny v jezdeckém složení M-Sportu nedaly očekávat.

Již dlouho bylo jasné, že skončí Esapekka Lappi. Tomu ještě letos běžela smlouva u Citroënu a mohl si tak dovolit jet u M-Sportu zadarmo, příští rok však již žádné angažmá nemá a tak definitivně v týmu končí.

Jedničkou týmu, který se zúčastní všech uspořádaných soutěží, se stává Gus Greensmith. Společně s Elliottem Edmondsonem zatím nepotvrdili ani rychlost, ani spolehlivost. Zato je za nimi dostatečně vysoký budget, který umožní odjet celou sezónu a udržet tým při životaschopnosti.

Dosavadní jednička týmu Teemu Suninen se stává oficiálně dvojkou, přestože bude téměř určitě rychlejší, než Greensmith. Nemá ale potvrzený kompletní seriál, je možné, že bude ve druhém voze na vybraných závodech nahrazen jiným pilotem. Končí také jeho spolupráce s Jarmo Lehtinenem, pro nadcházející sezónu se tak poohlíží po novém spolujezdci. Stane se jím Mikko Markkula?

Třetím jezdcem M-Sportu bude i v letošní sezóně francouzský jezdec Adrien Fourmaux. Jeho prioritou budou starty ve WRC2 s Fordem Fiesta R5 MkII, na vybraných závodech MS by se mohl představit i za volantem Fordu Fiesta WRC. V jednání jsou také starty na vybraných závodech mistrovství Evropy.

„M-Sport se dlouhodobě věnuje podpoře mladých jezdců a v podobném duchu budeme pokračovat i v nadcházející sezóně. Gus v loňském roce předvedl několik výborných mezičasů či časů na rychlostních zkouškách, nastal čas pro rozvoj jeho dalších schopností. Proto jsme rádi, že mu můžeme nabídnout první kompletní sezónu ve Fiestě WRC. Co se týka Teemu Suninena, všichni víme, že má rychlost. To jsme viděli hned od jeho prvního startu s Fiestou WRC a cítili jsme, že je důležité najít společnou řeč na spolupráci v další sezóně. Dali jsme dohromady částečný program v MS, kde se budeme soustředit na konkrétní závody, kde můžou být on a Fiesta WRC konkurenceschopní. Adrien Fourmaux nás vloni také ohromil a tak jsme rádi, že mu můžeme nabídnout kompletní program ve WRC2 stejně jako pár startů s vozem WRC. Chtěli bychom, aby startoval na co nejvíce soutěžích - pokračovat v ukázce výkonnosti naší Fiesty v Rally2, ale také dát mu možnost startovat proti nejlepším pilotům na světě. Samozřejmě ale budeme tvrdě pracovat na tom, abychom mohli rozšířit program pro Suninena či posadit do našeho vozu další špičkové piloty na vybraných soutěžích,“ řekl šéf týmu Richard Millener.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist