www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. září 2021, Svátek má Ludmila, zítra Naděžda

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Kopecký s Hlouškem vítězi Rally Bohemia 2021

11. července 2021 • 14:15

První polovina července každoročně patří jedné z nejvýznamnějších automobilových soutěží na našem území, Rally Bohemia. Nejinak je tomu i letos, kdy se tradiční mladoboleslavská soutěž jede jako čtvrtý díl letošního MČR. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Rally Bohemia ON LINE --- Výsledky Rally Bohemia historic ON LINE --- Základní informace o Rally Bohemia --- Diskuzní fórum k Rally Bohemia --- Rally Bohemia LIVE

Jan Kopecký - Jan Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Rally Bohemia 2020

- - - - - - - - - - - - - - - 2. etapa - - - - - - - - - - - - - - -

RZ 15 - Klášter II (15.96 km)

Závěrečná rychlostní zkouška definitivně stvrdila fakt, že vítězi letošní Rally Bohemia 2021 se stala posádka Jan Kopecký - Jan Hloušek na tovární Škodě Fabia Rally2 Evo. Druhé místo především díky výkonům z druhé etapy vybojovali Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou, třetí příčku na posledním testu uhájili Jan Černý s Petrem Černohorským.

Jan Kopecký - Jan Hloušek, Škoda Fabia Rally2 Evo - Rally Bohemia 2021; foto: Škoda Auto

Poslední zkoušku vyhrál opět Kopecký, který tak v neděli nenašel ani jednou přemožitele. Druhý byl na RZ 15 Stříteský, radost v týmu Škoda Motorsport podtrhnul třetím časem Marco Bulacia. Černý čtvrtým dílčím časem před Marešem pojistil výše zmiňovaný bronz, šestý byl Miroslav Jakeš.

Bolivijec Bulacia při své premiéře v České republice skončil pátý, šestá příčka je určitě výborným výsledkem pro Věroslava Cvrčka. Se sedmou příčkou je určitě spokojen i Roman Odložilík. Hegemonii vozů Škoda dokázal v první desítce narušit pravidlený účastník domácího šampionátu, Albert z Thurnů a Taxisů, který dovedl svůj Volkswagen Polo Gti R5 do cíle na osmé příčce.

Do první desítky absolutní klasifikace letošní Bohemie se ještě dokázali prosadit Karel Trojan a David Tomek, oba na starších verzích Fabie R5.

Závěrečný test podle očekávání nezměnil nic v klasifikaci kategorie 2WD. Vítězství potvrdili nejlepší časem Jan Dohnal s Ivem Vybíralem, druhý čas i druhá příčka celkově náleží René Dohnalovi s Romanem Švecem. Třetí pozice dílčí i absolutně ve dvoukolkách je pak vizitkou Václava Stejskala a Stanislava Viktory.

Čtvrtou příčku ve dvoukolkách uhájil na poslední rychlostní zkoušce Miroslav Číž, pátý tak skončil švédský host Victor Hansen a šestý Dominik Brož. Všichni tři startovali na vozech Peugeot 208 R2, takže tito jezdci zároveň obsadili stupně vítězů třídy 6.

Pátou soutěží letošního Sonax Mistrovství České republiky v rally bude na konci srpna 50. Barum Czech Rally Zlín, která bude zároveň započítávána do mistrovství Evropy.

RZ 14 - Krásná II (14.95 km)

Druhou návštěvu jednoho z nejklasičtějších úseků mladoboleslavské rally, tedy Vince, zvládnul Jan Kopecký s průměrnou rychlostní o téměř dva kilometry za hodinu vyšší, než při prvním průjezdu. Na patnácti kilometrech se tak ve srovnání svých časů dokázal zrychlit prakticky o osm vteřin!

Druhý byl na RZ 14 Dominik Stříteský, který tak opět něco málo najel na třetího Jana Černého. Třetí čas na zkoušce patřil Filipu Marešovi před Marcem Bulaciou, pátý byl Jan Černý. Mareš tak snížil svou ztrátu na Černého na 7.2 sekundy, k návratu na třetí místo by tak na zbývajících šestnácti ostrých kilometrech musel zajet opravdu extrémně kvalitní čas.

V hodnocení dvoukolech už se zdá panuje relativní klid. Vedoucí trio Jan Dohnal, René Dohnal a Václav Stejskal má prakticky 'své jisté' a nikdo z jmenovaných už nemá v závěru soutěže sebemenší důvod riskovat. Za zmínku nicméně stojí fakt, že na předposledním testu přeskočil doposud čtvrtého Victora Hansena Miroslav Číž, před závěrečnou zkouškou má na švédského soupeře k dobru 1.9 sekundy.

RZ 13 - Staroměstská II (5.11 km)

Opakovaný průjezd Staroměstskou rychlostní zkouškou zvládnul Jan Kopecký 'bez ztráty kytičky' a v čele soutěže má i nadále komfortní minutový náskok na druhého Dominika Stříteského. Ten zajel tentokrát třetí čas za druhým Janem Černým.

Černý tak přidal necelé dvě vteřiny k svému náskoku na čtvrtého Filipa Mareše, který byl na úvodním testu závěrečné sekce letošní Bohemie pátý za Marcem Bulaciou. Šestý byl na RZ 13 Miroslav Jakeš před Romanem Odložilíkem.

Z pohledu čela dvokolek se rovněž nic neměnilo. Nejrychlejší byl opět Jan Dohnal, tentokrát před Davidem Štefanem a Václavem Stejskalem. Jan Dohnal má tak na Reného Dohnala k dobru 42.4 sekundy, třetí Václav Stejskal je zpět o další více než minutu.

RZ 12 - Klášter I (15.96 km)

Hattrickem v podobě nejlepších časů završil nedělní dopolední sekci Jan Kopecký. Vynikajícím výkonem se ale tentokráte blýsknul druhý Dominik Stříteský, když na šestnácti měřených kilometrech zaostal za Kopeckým o pouhých sedm desetin vteřiny. Třetí čas pak zajel Marco Bulacia, který již si evidentně zvyká na specifika českých tratí.

Průběžné třetí místo je pro Jana Černého dostatečnou motivací k tomu, aby se jej snažil za každou cenu uhájit před Filipem Marešem. Černý tak zajel na RZ 12 čtvrtý čas, o tří desetiny sekundy za Bulaciou, ale především o 4.7 vteřiny před Marešem, což znamenalo navýšení jejich vzájemného odstupu na 6.6 sekundy.

Šestý čas zajel Miroslav Jakeš před Romanem Odložilíkem, kterému prozatím druhá etapa svědčí přeci jen o něco více než ta úvodní. Těsně za Odložilíkem pak byl v cíli testu Věroslav Cvrček, který drží celkovou šestou příčku právě před tímto moravským pilotem.

Ve dvoukolkách si může radost z jízdy užívat Jan Dohnal, který zapsal ke svému jménu už jedenáctý nejrychlejší čas. Druhý byl již 'tradičně' René Dohnal a třetí Stanislav Viktora. Stejná jména pak nadále figurují v průběžném celkovém hodnocení této kategorie a zatím není důvod k tomu, aby se na tom něco měnilo.

RZ 11 - Krásná I (14.95 km)

Rychlostní zkouška s poetickým názvem Krásná zamíchala pořadím v první desítce absolutní klasifikace. Nejrychlejší byl opět Jan Kopecký před Bolívijcem Bulaciou, týmový hattrick posádek jedoucích pod hlavičkou Škody Motorsport na RZ 14 stvrdil Dominik Stříteský.

Problémy měl druhý muž absolutně, Filip Mareš, a jeho ztráta ve výši 38ti sekund kvůli defektu pneumatiky znamenala pokles na čtvrtou pozici průběžné absolutní klasifikace, o 1.9 sekundy za Jana Černého. Na druhé místo se tak posunul Stříteský, na pátou příčku před Věroslava Cvrčka poskočil Marco Bulacia.

Mnohem větší smůlu měl ale mladý Petr Semerád, který havaroval a musel se se soutěží rozloučit. V první desítce se příliš neohřál Martin Vlček, kterému ale bylo i tak horko, když jeho Hyundai i20 R5 začal hořet, což pro něj logicky znamenalo rovněž konec.

V kategorii 2WD odskočil Jan Dohnal na více než půlminutu svému největšímu pronásledovateli Renému Dohnalovi. Zatímco první jmenovaný zajel další nejrychlejší čas, René ztratil 23 vteřin. Druhý čas na RZ 11 zapsal Stanislav Viktora, třetí pak David Štefan.

RZ 10 - Staroměstská I (5.11 km)

Úvod do neděle obstarala tradiční Staroměstská rychlostní zkouška. Nejrychleji ji absolvoval lísr průběžné absolutní klasifikace, Jan Kopecký, druhý pak byl jeho týmový kolega Marco Bulacia. Třetí čas zajel Miroslav Jakeš, který se do druhé etapy vrátil v rámci superrally.

Jak ošidné mohou být divácké rychlostní zkoušky se přesvědčil do té doby devátý Adam Březík, který na tomto testu musel odstoupit s poškozeným vozem. Do první desítky absolutně tak poprvé nahlédnul Martin Vlček.

Ve dvoukolkách pokračovali v sobotním souboji oba Dohnalové. Jan byl rychlejší Reného o osm desetin vteřiny, další třetí čas do svých statistik připsal Václav Stejskal.

- - - - - - - - - - - - - - - 1. etapa - - - - - - - - - - - - - - -

Ohlasy po RZ 9

Jan Kopecký: „První etapa pro nás začala trošku nešťastně, na první erzetě před nás startér pustil Filipa Mareše, a to nás trochu rozhodilo. Myslím, že i Filipa. Stálo nás to nějaký čas. V následujících testech nám trochu ujížděl Venca, nicméně vždycky jen s minimálním rozdílem. Po servisu ale odstoupil, takže jsme se dostali do vedení. Letos je pro nás důležitý každý bod, takže zítra se budeme snažit vyhrát druhou etapu a udržet celkové vedení až do cíle.“

Filip Mareš: „My musíme být spokojení, jsme na průběžném druhém místě za Kopejdou, nějakých pětadvacet vteřin. Honza jede v továrním týmu, je to mistr světa, takže ta laťka je nastavena opravdu vysoko. A je fajn, že se s ním vůbec můžeme porovnávat. Samozřejmě víme, že jsme udělali nějaké chyby, a i když jsme neztratili moc, našim cílem je chyby nedělat a přiblížit se Honzovi ještě blíž.“

Dominik Stříteský: „Dneska to byl pro nás celkem dobrý den, kromě ranního zaváhání, kdy mi to nějak nešlo a hned na dvojce jsme vylétli ven. Něco jsme tam ztratili, pak jsme se chvilku hledali, ale nakonec to bylo super. Uvidíme zítra, zkusíme udržet dnešní tempo i třetí pozici.“

Jan Dohnal: „Dnešní etapa pro nás byla velmi náročná, máme technické problémy, padají nám řemeny z alternátoru a po každé vložce řemen měníme. Předpokládáme, že se nám ve vysokých otáčkách přidírá alternátor. Je to celkem tristní, na Bzí jsme auto tlačili asi čtyři sta metrů do kopce, takže toho mám docela dost. Jsem rád, že je dnešní etapa u konce.“

RZ 9 - Radostín II (15.51 km)

Závěrečná zkouška prvního dne Rally Bohemia 2021 potvrdila nejen průběžné vedení Jana Kopeckého před Filipem Marešem, ale zároveň rozhodla o tom, že na třetí příčce průběžné absolutní klasifikace přenocuje Dominik Stříteský, který po RZ 9 přeskočil Jana Černého.

Jména na prvních třech místech výsledků RZ 9 kopírovala výsledky předchozích dvou zkoušek , tedy Kopecký, Mareš a Stříteský. Čtvrtý Černý ztratil na valašského mladíka 4.4 sekundy, Stříteský se tak posunul před prvního jmenovaného o 1.7 vteřiny.

O čtyři desetiny za pátým Petrem Semerádem (5. průběžně) byl na druhém Radostíně Marco Bulacia. Bolívijský talent tak ukrojil bez desetiny další čtyři vteřiny z náskoku šestého Věroslava Cvrčka. Desítku nejlepších po sobotě uzavírají fryštáčtí Roman Odložilík a Adam Březík před šlechtickým dlouhánem Albertem Thurn und Taxisem.

V hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou zůstal na konci dne na čele zachován status quo, když pořadí na posledního testu druhé sekce bylo zároveň pořadím celkovým. Po 1. etapě tak vede Jan Dohnal o 9.4 sekundy před René Dohnalem, třetí Václav Stejskal ztrácí na první příčku kategorie 1:15.9 sekundy. O další minutu zpět je Švéd Victor Hansen, o necelých osm vteřin za ním figuruje pátý Dominik Brož.

RZ 8 - Bzí II (8.52 km)

Druhé Bzí přineslo z pohledu průběžné absolutní klasifikace rally relativní klid, když se v Top 10 kromě vzájemných časových odstupů mezi jednotlivými posádkami nic nezměnilo. Stejně jako v předchozí zkoušce, i tentokrát se o tři nejlepší dílší časy podělili piloti Fabií Rally2 Evo - Jan Kopecký, Filip Mareš a Dominik Stříteský.

S výjimkou desátého Alberta z Thurnů a Taxisů, který tentokrát pilotuje Volkswagen Polo Gti R5, tak první desítka na RZ 8 i po ní patří výhradně vozům Škoda. Pomineme-li dvoukolky, aktuálně nejzajímavější souboj se nyní odehrává o třetí příčku celkově, kde mladý Stříteský neustále útočí na Jana Černého a svou ztrátu na příbramského jezdce již stáhnul pod tři vteřiny.

Ve dvoukolkách odskočil na RZ 8 v souboji dvou Dohnalů Jan Renému o 4.5 sekundy, po předchozí 'plichtě' je tak pravě tento rozdíl zároveň i vzájemným odstupem po tomto testu. Sérii třetích časů Václava Stejskala přerušil David Štefan, Stejskal ale stále v pohodě drží třetí místo celkově, o necelou minutu za René Dohnalem.

RZ 7 - Chloudov II (7.30 km)

Na druhém Chloudově přidal Jan Kopecký k svému aktuálním náskoku na druhého Filipa Mareše další 3.2 sekundy a k dobru tak má na svém kontě náskok o hodnotě téměř dvou desítek vteřiny. Třetí čas zajel Dominik Stříteský, který tak stáhnul svou ztrátu na třetího Jana Černého z šesti na čtyři sekundy a zároveň opět odskočil pátému Petru Semerádovi.

Za čtvrtým Černým zajel pátý čas Marco Bulacia, jenž tak pomalu ukrajuje čas z náskoku průběžně šestého Věroslava Cvrčka. Před devátým Adamem Březíkem kterému se zatím nedaří podle jeho představ, se zatím v klidu drží Roman Odložilík, nejlepší desítku pak uzavírá pravidelný účastník českého mistrovství, Albert von Thurn un Taxis.

Maximální nasazení přináší souboj o čelo kategorie 2WD. Jan Dohnal byl o desetinu vteřiny rychlejší Reného Dohnala a tato dvojice se tak po sedmi odjetých rychlostních zkouškách shodným časem dělí o vedení v soutěži. Třetí je i nadále Václav Stejskal.

RZ 6 - Kvítkovice II (7.25 km)

Dosavadní souboj o vedení v průběžné absolutní klasifikaci letošní Rally Bohemia se nerozhodnul na trati šesté rychlostní zkoušky, ale v servisní zóně po RZ 5. Tu už totiž neopustil pro technické problémy (převodovka) Ford Focus WRC do té doby vedoucího Václava Pecha.

Do čela soutěže se tak logicky posunul Jan Kopecký, který byl na úvod druhé sekce nejrychlejší o 1.4 sekundy před Filipem Marešem a 2.2 sekundy před Janem Černým. Čtvrtý byl na RZ 6 Marco Bulacia, pátý pak Dominik Stříteský o dvě desetiny vteřiny před Petrem Semerádem.

Celkově po RZ 6 vede Kopecký o 15.6 vteřiny před Marešem, bez desetiny stejný rozdíl dělí za Marešem třetího Černého. Za čtvrtým Stříteským se stále drží Semerád následovaný Věroslavem Cvrčkem a Bulaciou, který přeskočil Romana Odložilíka.

Ve dvoukolkách zajel nejrychlejší čas René Dohnal a získané 2.2 sekundy na Jan Dohnala mu přinesly posun do čela kategorie, ovšem o pouhou desetinu vteřiny. Třetí pozici dál s přehledem kontroluje Václav Stejskal, na čtvrté místo se posunul na úkor Lukáše Frány host ze Švédska, Victor Hansen.

Ohlasy po RZ 5

Zaznamenali jsme ohlasy jezdců z před servisní zónou po páté rychlostní zkoušce, které přinesla reportáž České televize (www.ceskatelevize.cz) ve vysílání programu ČT4 Sport.

Jan Kopecký: „Venca je rychlejší než my. I když se snažíme opravdu na maximum, tak mu nestačíme. Na městské zkoušce před nás pustil startér Filipa Mareše, takže to byla velice nebezpečná situace. Slyšel jsem, že se to pak stalo ještě několikrát. Takové věci se nesmí stávat. Kdyby to Filip někde přetočil, tak bych ho mohl zbořit. Oběma nám to rozhodilo koncentraci. Další zkoušky jsme jeli na maximum. Radostín je krásná zkouška, ale bohužel je příliš rychlá, takže tam jsme na Vaška ztratili nejvíc. Auto funguje skvěle, nezbývá nám než bojovat a vydat ze sebe totální maximum.“

Filip Mareš: „Spokojení být musíme. Konkurence je tvrdá a neúprosná a od začátku se jede rychle. Situace na městské RZ není otázka na mě ani na Honzu, ale na pořadatele, který nás takhle pustil těsně před něj. Nebylo to nic příjemného, ale snažil jsem se jej nebrzdit. Na trati je spousta lidí, je hezké počasí a hezké zkoušky, je dobře, že si diváci našli cestu k trati. Dopolední sekcí jsem se trošku protrápil, nebylo to úplně ono. Nebyli jsme úplně spokojení s přilnavostí. Snad to odpoledne bude lepší.“

Jan Černý: „Erzety jsou krásné a počasí taky. Dost to klouže a jsou tam dost zrádná místa. Pět zatáček je suchých a šestá pak vlhká, třeba i s bahnem, takže je to složité. Jsme čtvrtí, to není špatné, ale třetí místo by bylo lepší. Musíme zabrat. Chtěli jsme být blíž Filipovi, ale jede rychle.“

Václav Pech: „Úvod nám zatím vyšel, ale jedeme opravdu na hranici možností. Měli jsme pár krizovek, protože to hodně klouže a vytahuje se bahno. Nechtěl bych tedy udělat nějakou zásadní chybu, ale jedeme na hraně. Na autě zkontrolujeme geometrii, protože dostalo pár ran zespodu.“

Dominik Stříteský: „Zatím jsme spokojení. Docela se nám daří držet krok, i když mi to zatím úplně nesedlo. Snažím se dostat do tempa a uvidíme, co bude odpoledne. V týmu vše klape na jedničku, takže teď už to jenom přenést na silnici a ukázat rychlost. V servisu nebudeme řešit nic zásadního.“

Petr Semerád: „Prozatím jsem spokojený, i když mám nějaké výhrady k mému vlastnímu výkonu spíš v první městské zkoušce, ale zároveň i k organizátorům. To co se tam dělo by se asi normálně na závodě takovéto úrovně dít nemělo. Ostatní zkoušky byly krásné, rychlé a těžké. Hrozně nás to baví. Je mi líto Mirka Jakeše, hezky jsme se s ním prali. Teď se budu snažit držet naživu souboj s Dominikem, ale osm vteřin je relativně hodně a nevím, jestli to jsme schopní stáhnout. Před závodem jsme od Kopné najeli asi dvacet kilometrů a shakedown, takže se nemůžu s klukama srovnávat. “

RZ 5 - Radostín I (15.51 km)

První průjezd nejdelší sobotní zkouškou přinesl jasnou dominanci z pohledu Václava Pecha, jehož Focus WRC proťal cílovou fotobuňku o 5.1 sekundy rychleji než Škoda Fabia Jana Kopeckého. Třetí Filip Mareš ztratil bez dvou desetin deset sekund. Čtvrtý čas zajel Petr Semerád, ten zaostal za Pechem o 14.4 vteřiny. Pátý čas pak zajel těsně za Semerádem Dominik Stříteský před Janem Černým a Věroslavem Cvrčkem.

Pechův aktuální náskok na druhého Kopeckého se po pvní sekci vyšplhal na 8.1 sekundy, třetí Mareš ztrácel 14.2 sekundy. Více než dvojnásobek času chyběl na první pozici čtvrtému Černému, jemuž s odstupem rovných tří sekund doslova dýchal na záda mladý Stříteský.

Za šestého Semeráda, sedmého Cvrčka a osmého Romana Odložilíka si polešil na devátou příčku Bulacia, který tak posunul na konec první desítky Adama Březíka.

Bezmála o deset vteřin porazil na RZ 5 Jan Dohnal mladšího Reného Dohnala a šel tak o 2.2 sekudy zpět do průběžného vedení samostatného hodnocení dvoukolek. Třetí dílči čas znamenal upevnění dosavadní celkové třetí pozice pro Václava Stejskala. Čtvrtý zůstává Lukáš Frána, o pouhou 1.1 vteřiny zpět za ním je ale Victor Hansen, který si na RZ 5 v připsal ke svému jménu čtvrtý nejlepší čas před Dominikem Brožem.

RZ 4 - Bzí I (8.52 km)

Dílčí rozdíl na rychlostním testu mezi Václavem Pechem a Janem Kopeckým se na prvním průjezdu rychlostní zkouškou Bzí poprvé dostal přes jednu sekundu. Rozdílem 1.7 vteřiny, což znamenalo rovné dvě desetiny sekundy na kilometr, byl znovu rychlejší Pech. Třetí čas opět náležel Filipu Marešovi, pilot soukromé Fabie Rally2 Evo ztratil na Pecha 5.2 sekundy, což byl z pohledu statistik prakticky trojnásobek ztráty Kopeckého.

Čtrtý byl Jan Černý před Dominikem Stříteským, tyto příčky pak náležely oběma jmenovaným po RZ 4 i v průběžné absolutní klasifikaci letošní Bohemky. Miroslav Jakeš skončil své tažení za co nejlepším výsledkem po havárii, na uvolněnou šestou příčku se tak posunul Petr Semerád.

Dosavadní dominanci Clia S1600 z pohledu časů opět potvrdil Jan Dohnal, když byl 4.7 sekundy rychlejší Reného Dohnala, čímž snížil svou ztrátu na 7.5 sekundy. Třetí čas zajel Václav Stejskal a posunul se tak na třetí místo kategorie 2WD. David Štefan ztratil dvě a třičtvrtě minuty a propadnul se až na konec třetí desítky.

RZ 3 - Chloudov I (7.30 km)

První Chloudov přinesl další desetinovou bitvu mezi Václavem Pechem a a Janem Kopeckým. Vítězně z ní vyšel o šest desetin lépe první jmenovaný, třetí Filip Mareš ztratil na Pecha 4.6 sekundy. Čtvrtý čas zajel Dominik Stříteský před Janem Černým a Miroslavem Jakešem.

Na prvních třech příčkách celkově se tak nic neměnilo, z první desítky celkové absolutní klasifikace však vypadli Adam Březík a Marco Bulacia. Cíl zkoušky pak nespatřil Zdeněk Pokorný, jehož Fabii R5 zastavila havárie.

Své dosavadní vedení v klasifikaci vozů s přední poháněnou nápravou si mohl upevnit Jan Dohnal před René Dohnalem, když svůj náskok navýšil díky nejlepšímu času na 7.8 sekundy. Následovala však dvacetivteřinová penalizace za pozdní příjezd do ČK a v čele se tak rázem ocitnul René Dohnal. O šest desetin vteřiny dorazil do cíle testu za třetím Václavem Stejskalem David Štefan, což mu stačilo k udržení pomyslného bronzu před pilotem Clia R3T.

RZ 2 - Kvítkovice I (7.25 km)

První z klasických rychlostních zkoušek vyhrál Václav Pech před Janem Kopeckým a Filipem Marešem. Pech tak šel do průběžného vedení soutěže, o sedm desetin vteřiny před Kopeckého. Na třetí příčku se posunul Mareš, sedmý dílčí čas znamenal pokles na čtvrté místo pro Bolivijce Bulaciu, za nímž ve výsledcích figuroval Jan Černý.

Na úkor Adama Březíka, který ztratil na Pecha téměř deset vteřin, si polepšil Dominik Stříteský, na sedmou pozici se posunul Miroslav Jakeš následovaný Petrem Semerádem.

Shodný čas zajeli dvoukolkáři Jan a René Dohnalové, druhý dílčí čas pak náležel Václavu Stejskalovi před Davidem Štefanem, který se tak celkově posunul na průběžbou třetí příčku kategorie 2WD.

RZ 1 - Městská (2.79 km)

Úvod do letošního ročníku Rally Bohemia 2021 obstarala krátká divácká rychlostní zkouška vedená přímo v ulicích Mladé Boleslavi. Nejlépe se s její tratí vypořádal Jan Kopecký na Škodě Fabii Rally2 Evo, o čtyři desetiny zpět pak byl Václav Pech s Fordem Focus WRC a o další čtyři desetiny pak mladý jihoameričan Marco Bulacia s další Fabií Rally2 Evo v barvách továrního týmu.

Zatímco mezi vozy disponujícími čtveřicí poháněných kol rozhodovaly na prvním testu desetiny, ve dvoukolkách přinesly necelé tři kilometry městské zkoušky větší rozdíly. Nejrychlejší Jan Dohnal na Renaultu Clio S1600 byl o 5.2 sekundy rychlejší Reného Dohnala na Peugeotu 208 Rally4, třetí Miroslav Číž s Peugeotem 208 R2 byl zpět o další vteřinu.

Před soutěží

První polovina července každoročně patří jedné z nejvýznamnějších automobilových soutěží na našem území, Rally Bohemia. Nejinak je tomu i letos, kdy se tradiční mladoboleslavská soutěž jede jako čtvrtý díl letošního MČR. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-jav- , -plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist