www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. května 2022, Svátek má Valdemar, zítra Vilém

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Slalomová akademie pro nové zájemce o automobilový sport

4. května 2022 • 10:00

Začít s automobilovým sportem se dá různě a také v jakémkoliv věku. Mimo klasických disciplín jako jsou rally, vrchy, okruhy apd., lze začít také u popelky mezi motoristickými sporty – automobilového slalomu. Největší výhodou je skutečnost, že jako sportovní nářadí postačí běžné civilní auto a minimální věková hranice je 14 let.

Nikdy však není jednoduché si pozjišťovat vše potřebné, přijet na závody jako úplný zelenáč a vlastními chybami se učit. Středisko automobilového sportu Zlín s Autoklubem České republiky proto letos připravilo Akademii automobilového slalomu. Ta je určena pro všechny zájemce, kteří by si chtěli tuto, na náklady poměrně vstřícnou kategorii, vyzkoušet.

„Automobilový slalom je určen pro širokou motoristickou veřejnost, pravidelně zveme na zlínský závod všechny fanoušky, aby si vyzkoušeli jízdu proti stopkám. Uvědomujeme si ale, že není úplně jednoduché přijít do neznámého prostředí a zorientovat se v předpisech i způsobu závodění. Proto jsme připravili akci, kde všem zájemcům vysvětlíme řády, technické předpisy, způsob organizace závodu, bezpečnostní požadavky a umožníme na připravené trati tréninkové jízdy,“ řekl k připravované akci šéf Střediska automobilového sportu ve Zlíně Miloslav Regner.

Akademie proběhne v neděli 15. května, což je 2 týdny před úvodním víkendem Mistrovství České republiky v automobilovém slalomu, které začíná závody v Přerově a Otrokovicích. A právě na zkušební dráze společnosti Continental Barum, kde se bude na konci května závodit o body do šampionátu proběhne i připravovaná akademie. „Náš původní záměr byl uspořádat tuto akci v polovině dubna, s větším odstupem od prvního závodního víkendu, ale intenzivní testovací program na zkušební dráze i souběh jiných akcí nám v podstatě určil termín až do května. Věříme, že se dostaví spoustu zájemců a vyzkouší si tak poměrně nenákladný automobilový sport,“ vrátil se k termínu a místu akademie Jan Regner, člen prezídia Autoklubu ČR.

Protože jsou slalomy vhodným způsobem vstupu do automobilového sportu ještě před dovršením věku pro získání řidičského oprávnění, počítají organizátoři se zájmem i rodičů a jejich nezletilých ratolestí. „Uvědomujeme si, že v našich podmínkách není možné legálně trénovat pro nezletilé řidiče a tak budeme mít připravené i vozidlo Škoda Fabia uzpůsobené pro výuku v autoškole a zkušenou instruktorku. Každý rodič tak bude mít možnost svěřit svého potomka nejprve do odborných rukou a teprve poté s ním vyrazit na trať ve vlastním autě,“ doplňuje informaci k účasti neřidičů Miloslav Regner.

Předběžný harmonogram akce

Registrace před akcí na mail: marketing@czechrally.com, nebo na telefonu 722 903 504

do 9:45 Registrace na místě v případě nenaplnění kapacity 30 osob.

10:00 – 11:30 Teoretická část

11:30 – 12:00 Prohlídka trati

12 – 15 hodin Praktická část (ježdění)

Aktuální informace k připravované akademii včetně časového harmonogramu akce a registrace budou zveřejněny na stránkách www.autoslalom.cz.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist