www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. července 2022, Svátek má Jaroslava, zítra Patricie

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Jan Kopecký před startem 'domácí' soutěže

17. června 2022 • 16:05

Se startovním číslem 1 se na trať nadcházejícího podniku Sonax Mistrovství České Republiky v rally postaví posádka Jan Kopecký - Jan Hloušek na voze Fabia Rally2 Evo v barvách domácího Agrotec Škoda Rally Teamu.

Honzo, co očekáváš od letošní Agrotec Petronas Rally Hustopeče?

Myslím, že nás čeká zase klasické hustopečské počasí a i přes přeháňky, které tu ve čtvrtek byly, nečekám, že by bylo někde vlhko.

Jan Kopecký - Jan Hloušek, Škoda Fabia Rally2 Evo - Rallye Český Krumlov 2022; foto: Rallyservice.cz

Dá se předpokládat, že na trati se bude opakovat tradiční souboj s Václavem Pechem ...

Ano, všichni opět očekávají náš souboj s Vaškem Pechem. Loni jsme mu nestačili od první rychlostní zkoušky, pořád nám lehounce ujížděl. Druhý den jsme ho trochu stáhli, ale pak bohužel přišel náš defekt levého předního kola od kamene, který na trať odletěl od jeho auta při katování přímo do stopy. Tím bylo po souboji.

S podobným scénářem se asi letos nehodláš smířit?

Letos to zatím sám nedokáži odhadnout. Jsou tu nové úseky, strašně dlouhé a rychlé, na nich budeme mít asi určitou nevýhodu. Na druhou stranu je víc šotoliny a čeká nás opravdu těžký, technický a rychlý sjezd na nejdelší sobotní zkoušce. Jak to ale bude probíhat, to teď opravdu nevím. Uvidíme, jak to každému z nás půjde. Někdy má člověk horší nebo lepší den a většinou to pozná už v první zatáčce.

Pro Hustopeče je typický velký podíl šotolinových úseků. Ty v letošní sezóně obouváš novou značku pneumatik, může to v tomto směru znamenat nějaké omezení?

Na šotolině jsme se na Pirellkách svezli už na Šumavě, kde byly zařazeny šotolinové úseky, takže by s tím neměl být žádný problém.

Jan Vaškovič; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist