www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. srpna 2022, Svátek má Jáchym, zítra Petra

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Po dramatickém závěru vyhrál Bohemia Rally Jan Kopecký

11. července 2022 • 10:00

V tradičním červencovém termínu pokračuje mistrovství České republiky v automobilových soutěžích jedním ze svých nejvýznamnějších podniků, který letos nese pozměněný název Bohemia Rally Mladá Boleslav. Premiéru nové Škody Fabie RS Rally2 v roli předjezdce i průběh samotné soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Bohemia Rally Mladá Boleslav ON LINE --- Výsledky Bohemia Rally Mladá Boleslav - historic ON LINE --- Základní informace o Bohemia Rally Mladá Boleslav --- Diskuzní fórum k Bohemia Rally Mladá Boleslav

2. etapa

Jan Kopecký - Jan Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Bohemia Rally Mladá Boleslav 2022

Drama až do konce a několik sportovních tragédií přinesla závěrečná etapa Bohemia Rally Mladá Boleslav. Po neskutečně vyrovnaném prvním dni se schylovalo k urputnému souboji mezi Václavem Pechem a Janem Kopeckým. Přes noc se však citelně ochladilo, a to nejen nad Mladou Boleslaví, ale také v táboře fanoušků Václava Pecha, který musel odstoupit z technických důvodů hned po první nedělní erzetě. Z vítězství se nakonec radovala dvojice Kopecký – Hloušek.

Tomu ale předcházelo mnoho zásadních okamžiků. Ani po odstoupení Václava Pecha to Jan Kopecký neměl vůbec snadné. Špatná volba pneumatik v úvodu dne znamenala značnou časovou ztrátu a velmi rychle ho začal stahovat Filip Mareš. Ten se dostal do průběžného vedení na desáté rychlostní zkoušce, a to se solidním, téměř devítisekundovým náskokem. A bylo znát, že vítězství na domácí soutěži je velmi silnou motivací. Rozhodnout tedy měla závěrečná sekce. Jan Kopecký zatáhl a na dvou testech ukrojil z Filipova náskoku šest vteřin. Do závěrečného průjezdu Zvířeticemi vyrážel Filip Mareš s náskokem 2,5 sekundy, ale pak přišel šok v podobě technické závady, po které musela domácí posádka odstoupit. Vítězství tak připadlo Janu Kopeckému, druhou posádkou v cíli je Simon Wagner s Geraldem Winterem, který ovšem neboduje do českého šampionátu. Na třetí pozici se posunul Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou.

„Ještě teď jsem z toho špatný. Zvolil jsem úplně nevhodné pneumatiky do první rundy. To je po všech mých zkušenostech obrovská chyba a doufám, že už ji nikdy neudělám. Pořádně jsem se vytrestal. Pochopitelně jsem pak tlačil, abych Filipa zdolal, protože Venca odpadl na technickou závadu hned ráno. Filip bohužel odstoupil také, ale i tak to byl boj až do posledního kilometru,“ prohlásil před cílovou rampou vítězný Jan Kopecký.

Druhou posádkou v cíli byla rakouská dvojice Simon Wagner – Gerald Winter, která ale neboduje do českého šampionátu. „Těší mě, že jsem mohl opět startovat v České republice a na Bohemia Rally. Byla to velmi obtížná soutěž, ale užili jsme si celý víkend a druhé místo je pro nás dobrý výsledek,“ řekl v cíli rakouský jezdec.

Na třetím místě dokončil Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou, v hodnocení domácího šampionátu jim patří druhá příčka. „Je to sice umístění na úkor Filipa, ale i to k soutěžím patří. Dopoledne jsem chytil defekt na prvním průjezdu Zvířeticemi, mrzí mě to hlavně z důvodu etapového umístění, které mohlo být lepší. Ale na druhou stranu jsme sem také nemuseli dojet. Takže v konečném hodnocení jsme velmi spokojení,“ okomentoval průběh dnešního dne Dominik Stříteský.

Vítěznou posádkou v hodnocení Bohemia Historic Rally Mladá Boleslav se stala dvojice Miroslav Janota – Petr Novák. Rozevláté průjezdy jejich žlutého vozu Opel Kadett Coupé potěšily všechny fanoušky kolem tratí. „Pro nás byla Bohemka strašně náročná, protože od začátku jsme měli snad všechny technické problémy, které mohly nastat. Pořád jsme opravovali, neustále něco řešili. Pak jsem navíc udělal chybu a spadl do příkopu aven nás tahali diváci. Takže jsme si prošli úplně vším. Teď jedeme na závěrečnou technickou kontrolu a věřím, že je to poslední krůček ke třetímu vítězství,“ uvedl za cílovou rampou Miroslav Janota.

Gratulujeme posádkám k dosaženým výsledkům a děkujeme divákům za skvělou atmosféru a bezpečné chování kolem tratí letošního ročníku Bohemia Rally Mladá Boleslav.

Konečné výsledky Bohemia Rally Mladá Boleslav

1. etapa

První etapa letošního ročníku Bohemia Rally Mladá Boleslav potvrdila dominanci tria Kopecký, Pech a Mareš. Od první sekce budily velký respekt nejen náročné rychlostní zkoušky, ale také těžké mraky, které hrozily dešťovými přeháňkami. Ty také nakonec přišly. Sice krátké, ale poměrně intenzivní. Schylovalo se tedy nejen k atraktivním soubojům, ale také k pneumatikové loterii.

Obligátní duel mezi Janem Kopeckým a Václavem Pechem se naplno rozhořel už od prvního testu dnešního dne, který ale nevyhrál nikdo z uvedené dvojice. Městská se stala kořistí skvěle jedoucího Simona Wagnera z Rakouska. Pak ale začala ta pravá přetahovaná o každou desetinu. Tři vítězství zaznamenal Jan Kopecký a stejný počet nejrychlejších časů si připsal Václav Pech. Do předposlední erzety vedl s náskokem necelých 4 sekund Kopecký, v závěrečném druhém průjezdu Radostínem zvítězil Pech, který přenocuje na provizorním prvním místě, s náskokem 0,7 sekundy.

„Nás příjemně překvapuje, že jsme po tolika letech stále schopni jet na každém závodě takhle vyrovnaně s Honzou. Zítra začínáme od nuly, půjdeme se na to vyspat a uvidíme, co nám přichystá počasí. Těšíme se, ale předesílám, že bych to nerad někde přehnal, protože se jede totální doraz. Dneska jsme šli do rizika, ono se nedá říci, že bych do něj zítra nešel. Můžu sice tvrdit, že nechci, ale jak se odstartuje, pojedeme zase naplno,“ svěřil se v cíli první etapy Václav Pech.

„Dopolední sekce byla celá na suchu, mnohem náročnější bylo predikovat počasí a vybrat ideální pneumatiky do druhé části, protože dešťové přeháňky přešly i přes rychlostní zkoušky. Podle fotek, které jsme měli k dispozici, to bylo poměrně hodně mokré, ale netušili jsme, jak rychle bude trať osychat. Převážná část byla nakonec suchá, něco jsme ztratili na Radostíně, ale zatím to nic neznamená. Zítra se uvidí,“ popsal své dojmy Jan Kopecký.

„V tuhle chvíli taháme za delší konec provazu, nejsme úplně tam, kde jsme chtěli být. Dvacet sekund je docela znatelná ztráta, obzvlášť v tempu, které se jede. Na druhou stranu do konce závodu je ještě daleko a určitě neházíme flintu do žita. S druhými průjezdy jsem mnohem spokojenější, nebylo to nahoru a dolů jako dopoledne a také časy byly podstatně lepší. Uvidíme zítra,“ okomentoval své tažení první etapou průběžně třetí Filip Mareš.

„První polovina dnešní etapy nám úplně nesedla, nedařilo se mi dostat do rozumného tempa. Ani zatáčky jsem netrefoval přesně, takže jsme se trochu trápili. Ve druhé sekci jsme si spravili chuť, šlo mně to o poznání lépe. Svezli jsme se pěkně, chvilkama se i trochu báli, ale Peugeot naštěstí všechno pobral. Zatím vedeme v cupu i ve dvoukolkách, takže se těšíme na zítřek,“ doplnil lídr dvoukolek Jaromír Tarabus.

Shakedown

Výsledky shakedownu Bohemia Rally Mladá Boleslav

Před startem

V tradičním červencovém termínu pokračuje mistrovství České republiky v automobilových soutěžích jedním ze svých nejvýznamnějších podniků, který letos nese pozměněný název Bohemia Rally Mladá Boleslav. Premiéru nové Škody Fabie RS Rally2 v roli předjezdce i průběh samotné soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Škoda Fabia RS Rally2
-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist