www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. března 2023, Svátek má Leona, zítra Ivona

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Oliver Solberg nebude pokračovat u Hyundai

6. října 2022 • 13:00

Tovární tým Hyundai dnes oznámil, že se rozhodl neprodloužit smlouvu s Oliverem Solbergem. Švédský jezdec se tak na konci roku ocitá bez angažmá a začíná řešit svou soutěžáckou budoucnost, která již nebude spojena s korejskou automobilkou.

Oliver Solberg 2022

Kontrakt s mladým jezdcem, který podepisoval ještě bývalý týmový šéf Andrea Adamo, vyprší koncem letošního roku. Vzhledem k tomu, že Solberg neměl v plánu startovat ve Španělsku ani Japonsku, přišlo oznámení o ukončení spolupráce právě dnes. Oliver Solberg letos střídal starty za volantem speciálů Rally1 a Rally2, svými výsledky ani výkony příliš nepřesvědčil. Nejlepším výsledkem nakonec zůstane 'utrpěné' čtvrté místo z letošní Ardeca Ypres Rally.

„Smlouva mezi oběma subjekty bude naplněna na konci roku 2022 a rozhodli jsme se ji neprodloužit. Hlavním důvodem rozchodu je náročná nadcházející sezóna, kde bude hlavním cílem přinést více konzistence ve výkonech i výsledcích. Proto se Hyundai Motorsport rozhodl vsadit pro sezónu 2023 na trio zkušených posádek. Kdo přesně bude součástí týmu bude včas rozhodnuto a oznámeno,“ stojí v oficiálním prohlášení Hyundai Motorsport.

Sám Oliver Solberg se k celé situaci vyjádřil na svém twitteru.

Je otázkou, kudy se budou další kroky Olivera Solberga ubírat. Z výkonů i výsledků za poslední dva roky je ale vidět, že byl přechod do speciálů WRC a Rally1 uspěchaný a mnohem více by mu prospěl plnohodnotný program s vozy R5/Rally2.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist