www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. června 2023, Svátek má Dalibor, zítra Dobroslav

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Detailní program Central European Rally se již rýsuje

27. března 2023 • 17:00

Po intenzivním plánování má premiéra Středoevropské rallye daný základní program. Fanoušci se mohou těšit na čtyřdenní nelítostné souboje vozů WRC po náročných asfaltových rychlostních zkouškách ve třech zemích v srdci Evropy – České republice, Rakousku a Německu. Exhibiční start bude na Hradčanském náměstí v kulisách Pražského hradu ve čtvrtek 26. října 2023, cíl v neděli 29. října v německém Pasově.

Jakub Jirovec - Jiří Kalkus (Alpine A110 Rallye), 3-Städte Rallye 2022

Po exhibičním startu v Praze a následné speciální rychlostní zkoušce ve čtvrtek 26. října na pražském Výstavišti jsou naplánovány tři etapy s téměř 320 rychlostními kilometry a celkovou délkou zhruba 1 370 kilometrů. Vozy s vysoce účinnou hybridní technikou a stoprocentně bezfosilními palivy budou vyrážet na celkem 18 rychlostních zkoušek ze srdce rally v bavorském Pasově, kde také v neděli odpoledne 29. října projedou cílovou rampou.

„Kulisy pražského Hradu a rychlostní zkoušky na Výstavišti přinesou vysoce atraktivní podívanou. Píšeme historii rally v České republice a věříme, že přijede co nejvíc fanoušků nejen v Praze, ale i na Šumavě, kde se pojede hned sedm rychlostních zkoušek na tradičních tratích na Klatovsku,“ říká Tomáš Kunc, jeden z hlavních organizátorů závodu.

Shakedown se bude konat ve středu 25. října nedaleko Pasova, kde při posledním testu v soutěžních podmínkách diváci poprvé uvidí zúčastněné rally týmy. Po čtvrteční pražské části čekají piloty etapy o celkové délce téměř 140 kilometrů na Klatovsku, kde se budou také nacházet tankovací zóny a zóny pro výměnu pneumatik. Vrcholem dne bude rychlostní zkouška Čínov u Klatov.

Večer se týmy vrátí zpět do Pasova a v sobotu je zavede trať podél řek Dunaj a Inn na rychlostní zkoušky v rakouském Innviertelu a v Dolním Bavorsku. Tyto etapy se pojedou v blízkosti hraničního trojmezí, fanoušci ze všech hostitelských zemí tak budou mít závody na dosah ruky. Po šesti rychlostních zkouškách bude v neděli následovat finále se čtyřmi testy v rakouském Mühlviertelu a opět v Dolním Bavorsku. Cílová rampa a slavnostní vyhlášení vítězů je v plánu na brzké nedělní odpoledne.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist