www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 17. dubna 2024, Svátek má Rudolf, zítra Valérie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Preview: Švédská rally 2006

30. ledna 2006 • 09:00

Švédská rally patří již mnoho let mezi jednu z nejrychlejších soutěží v celém seriálu mistrovství světa a to přesto, že se jede celá na sněhu a ledu. Také proto je mezi jezdci velmi oblíbená a vždy se pyšní hojnou účastí nejen ze strany továrních týmů, které často nasazují i tři speciály, ale také privátních pilotů, především pak těch domácích.

I letos čeká na posádky zasněžená trať, i když ještě v loňském roce měli organizátoři problémy se sněhem až do poslední chvíle. Samotné tratě jsou směřovány severně od Karlstadu, které je hostitelem této proslulé rally. Fanoušci se mají vždy na co těšit, protože jezdci předvádějí na tratích ve vysokých rychlostech neskutečné kousky.

Jejich speciály jsou totiž opatřeny pneumatikami s hroty, které dávají jezdci neuvěřitelné možnosti v ovládání vozu. Ten drží na cestě doslova jako přibitý. Navíc je to jediná soutěž v celém šestnáctidílném seriálu, kde se mohou jezdci projet po kompletně zasněžené trati.

V letošním roce je navíc pro všechny novinkou, že Švédská rally je součástí šampionátu juniorů, kteří se tak budou muset poprat s nástrahami v podobě ledu a sněhu ve vozech, které jsou poháněny jen jednou nápravou.

Letos čeká na jezdce devatenáct rychlostních zkoušek o celkové délce 348.88 kilometrů. Vzdálenost, kterou jezdci urazí za celou soutěž je pak 1447.46 kilometrů. Vloni triumfoval ve Švédsku Petter Solberg s vozem Subaru Impreza WRC.

Richard Vlček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist