www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. února 2024, Svátek má Svatopluk, zítra Matěj

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Za měsíc startuje Kopná, vrací se úsek Hvozdná

6. dubna 2023 • 12:45

Pouhý měsíc zbývá do startu 28. ročníku Síť21 Rallysprint Kopná, který otevře ve dnech 5. - 6. května šestidílný seriál Autoklub Rallysprint série 2023, Poháru 2+ a premiérově se pojede ve Slušovicích o mistrovské body v rámci Mezinárodního mistrovství Slovenska v rally. Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR nuceně sáhli ke změně časového harmonogramu, do itineráře slušovického rallysprintu se vrací klasický úsek Hvozdná.

Roman Kresta - Petr Starý (Škoda Fabia S2000), Rallysprint Kopná 2014

Původně se počítalo s variantou šesti rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Kameňák, Kopná a Zádveřice. Vzhledem k neodkladným stavebním pracím v obci Trnava byla zkrácena rychlostní zkouška Kopná o šest kilometrů. Z uvedeného důvodu pořadatelům chyběly požadované kilometry do předepsaného limitu sedmdesáti ostrých kilometrů. Proto se rozhodli zařadit známý úsek Hvozdná, který se pojede netradičně v podobě z Veselé do Březové kolem hvozdenského rybníku v délce 6,52 km. Každá rychlostní zkouška se pojede dvakrát, což znamená, že v nové podobě časového harmonogramu najdeme celkem 8 rychlostních zkoušek na 4 úsecích v celkové délce 71,22 km. Servis u dostihové dráhy ve Slušovicích proběhne vždy po třech odjetých zkouškách. Aktuální časový harmonogram bude zveřejněn v prováděcích ustanoveních ve druhé polovině dubna. Dedejme, že slušovický rallysprint se dále započítává do hodnocení Autoklub Rallysprint série historických automobilů, Poháru mládeže, Poháru Pirelli a značkového klání Čermák a Hrachovec Adam Cup 2023.

Od poloviny března bylo spuštěno přihlašování v rámci licenčního systému Autoklubu ČR, soutěžící od našich východních sousedů se přihlašují rovněž elektronicky prostřednictvím webové stránky www.sams-asn.sk. Uzávěrka přihlášek je stanovena na neděli 23. dubna úderem půlnoci. Pořadatelé evidují již první posádky, přihlášen je dvojnásobný slovenský šampion Martin Koči, který v letošní sezoně startuje s dvoukolkou Peugeot 208 Rally4. Třicetiletý Košičan strhl na sebe pozornost úspěšným účinkováním v nedávné reality show Love Island 2 a letos již vyhrál hodnocení kategorie 2WD při úvodním podniku sezony na Slovakia Ring rally. Do Slušovic přijede ze Slovenska i staronový šampion ve třídě 3 Tibor Kovács z Popradu (Mitsubishi Lancer Evo IX). Přihlášku již poslali dále Marek Vlček (Škoda Fabia Rally2 Evo), Matěj Kamenec (Škoda Fabia Kit Car), Dominik Jakeš (Opel Adam Cup), Dominik Šulc (Peugeot 208 Rally4), Jakub Vlček (Renault Clio Rally4) a další. Mezi historiky již figurují s přihláškou Martin Lošťák (Nissan Sunny GTi) a Zbyněk Hora (Seat Ibiza GTi).

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Rallysprint Kopná 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram. Posádky a soutěžní týmy mohou potřebné informace čerpat z aplikace Sportity.

Kalendář Autoklub Rallysprint Série 2023, Autoklub Pohár 2+
5. - 6. května: Síť21 Rallysprint Kopná (Slušovice)
2. - 3. června: Lak Racing Rallye Plzeň
21. - 22. července: 42. Rally Příbram
1. - 2. září: XXXI. Rally Vyškov
29. - 30. září: Futures Contproduct Rally Morava (Olomouc)
13. - 14. října: XIX. Rentor-Partr Rally Vsetín

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist