www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2023, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Vychází magazín Rally 7/2023

14. září 2023 • 08:00

V polovině září, těsně před začátkem posledního podniku letošního PSG mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, přichází na pulty sedmé číslo letošního ročníku oblíbeného specializovaného magazínu o automobilových soutěžích - Rally. O čem se v něm můžete dočíst tentokrát?

Barum Czech Rally Zlín - Barumka korunovala mistry, Kopeckého a Paddona

Jan Kopecký si svým jedenáctým vítězstvím ve Zlíně pojistil jubilejní desátý titul mistra České republiky. Novozélanďan Haydon Paddon se i přes havárii stal prvním mimoevropským mistrem Evropy. Vůbec nejrychlejším mužem letošní Barumky se však stal Václav Pech, jenž vyhrál čtvrtý ze šesti podniků domácího mistrovství.

Hayden Paddon & John Kennard - Protinožci na Barum rally

Haydon Paddon s Johnem Kennardem se stali první mimoevropští vítězové ME v jeho 71leté historii. Nový Zéland se stal 13. zemí, která má své evropské šampiony.

Adam Březík - Barumka nám vyšla téměř dokonale

Za nejlepší ve své dosavadní kariéře považuje Adam Březík nedávný výsledek na Barum Czech Rally. Na zlínském závodě obsadil čtvrté místo v evropské klasifikaci, v českém šampionátu skončil třetí. Nejbližší starty Adama Březíka s Ondřejem Krajčou jsou aktuálně v řešení. Může se stát, že místo Pačejova uvidí fanoušci posádku Samohýl ŠKODA Teamu na světové Central European Rally se startem v Praze.

Rally Vyškov - Neubauerův vítězný návrat na Vyškovsko

Když se před startem Jänner Rallye 2011 Hermann Neubauer objevil v rámci testu na Vyškovsku, v té době jistě netušil, že návrat po více než deseti letech mu přinese suverénní vítězství na místní soutěži.

Zdeněk Hrůza - „Rally pro mne vždy byla vášní a koníčkem“

Byla to trochu náhoda, když jsem se při Barumce potkal s bývalým spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou. Sám přiznal, že v Česku nebyl na závodech dobrých deset let. Ale zlínský závod si nenechal ujít. V minulosti se nesmazatelně zapsal do historie českého rallysportu, když navigoval přední české jezdce, se kterými se dostal až na závody mistrovství světa. Rodák z Telče poprvé četl noty v „enkové“ felicii a během deseti let navigování se vypracoval až na nejvyšší úroveň.

Pozvánky Rally Pačejov + Rally Morava

Oficiální mapy a časové harmonogramy dalších českých soutěží - INVELT Rally Pačejov a Futures Contproduct Rally Morava.

Star Rally Historic + Jiří Hanák - Veni, vidi, vici

Rallye Železné hory - Vítězství se zvednutou kapotou!

Ondřej Bisaha při prvním letošním startu v Chrudimi obhájil s Hyundaiem i20 R5 loňské vítězství. Navzdory slabšímu úvodu se po chybách soupeřů dostal do čela a první příčku udržel i navzdory otevřené kapotě na finálové zkoušce.

SK: Skromný „slovenský“ Rzeszow

ERC: Rally di Roma Capitale - Italové sami sobě

Doba, kdy mezinárodní rally vládli Italové je už dávno pryč, ale na domácí půdě se s italskými špičkovými jezdci stále musí počítat. Znovu to potvrdila Rally di Roma Capitale, kde kraloval Andrea Crugnola s Citroënem C3 Rally2. Výborný výkon předvedl v okolí italské metropole už tradičně Filip Mareš, ale v závěru klesl po defektu pneumatiky na desáté místo.

WRC: Secto Rally Finland - Evans využil finská zaváhání

Podruhé v kariéře dokázali Elfyn Evans se Scottem Martinem zvítězit v jednom z nejprestižnějších závodů ve světovém šampionátu Finské rally. Na stupních vítězů britský tandem doprovodili Thierry Neuville a Takamoto Katsuta.

Central European Rally - Velká premiéra

Závěr října přinese motoristickým fanouškům dlouho očekávanou lahůdku.

Autokros - Rallykros CZ

Tradiční porce stránek o autokrosu a rallykrosu. Autokrosovou Evropu hostil Přerov.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist