www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. května 2024, Svátek má Ferdinand, zítra Kamila

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rally Morava může rozhodnout

27. září 2023 • 10:00

Čtvrtý ročník jednodenní soutěže Rally Morava bude mít o nadcházejícím víkendu pro posádku ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a František Rajnoha nejen punc společné premiéry, ale může také v její prospěch rozhodnout již v předstihu o celkovém vítězi letošního Poháru 2+.

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Škoda Fabia R5) - Rally Vyškov 2023

Předposlední podnik letošního seriálu Rallysprint série, v jehož rámci se Pohár 2+ pořádá, odstartuje v posledním dni měsíce září v Olomouci. Startovní pole více než osmi desítek přihlášených posádek v kategorii soudobých i historických vozů bude o nejrychlejší časy bojovat na šesti rychlostních zkouškách v okolí Šternberku s celkovou délkou 70 kilometrů ve dvou totožných sekcích. Startovní listina nabízí divákům i několik atraktivních jmen v jednotlivých posádkách, které se letos účastní především evropských soutěží v kategoriích Rally2 a Rally3.

Dalším atraktivním nábojem této moravské soutěže bude souboj o vítězství v letošním Poháru 2+, kterému dosud dominuje posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a František Rajnoha na voze Škoda Fabia R5, servisovaném týmem Duck Racing. Štajf s Rajnohou se pokusí v okolí Šternberku definitivně rozhodnout o svém celkovém vítězství v letošním Poháru 2+, a to ještě před poslední soutěží ve Vsetíně. V rámci přípravy absolvuje tým také jednodenní test vozu Fabia R5.

„Po zakončení naší sezóny v domácím šampionátu historických vozů, ve kterém jsme nakonec i díky vítězství v Pačejově obsadili letošní celkové páté místo, nás nyní čeká další výzva na Rally Morava se soudobým vozem Fabia R5. Po loňském ročníku Poháru 2+, ve kterém jsme bohužel o celkové vítězství v závěru sezóny přišli, nechceme nyní ponechat nic náhodě, a co nejlepším výsledkem si zajistit jeho zisk již na této soutěži. Výsledková matematika k zisku Poháru 2+ nám velí dokončit soutěž před Martinem Vlčkem s Jakubem Kunstem,“ naznačuje cíle pro Rally Morava Vojtěch Štajf a dodává: „Na soutěž se samozřejmě poctivě připravujeme včetně předsoutěžního testu. Moc se s Frantou také těšíme na porovnání časů s českými posádkami, které se letos účastní seriálů WRC a ERC.“

Rally Morava odstartuje v sobotu 30. září v 8 hodin v Olomouci. Posádka Štajf – Rajnoha bude mít na svém voze Fabia R5 startovní číslo 3.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist