www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. prosince 2023, Svátek má Barbora, zítra Jitka

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Jezdci na pneu Hankook vicemistry ČR absolutně i ve 2WD

1. října 2023 • 08:00

Úspěšné letní měsíce mají za sebou jezdci Hankook Drivers Rally Trophy, který je vypsán pro jezdce startující na závodních pneumatikách značky Hankook. Jejich výsledkům vévodí absolutní vítězství Dominika Stříteského na Bohemia Rally, vítězství Jaromíra Tarabuse ve „dvoukolkách“ v rámci MČR na Barum Rally a Jána Kundláka na Rally Pačejov.

Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát (Peugeot 208 Rally4) - Barum Czech Rally Zlín 2023

Pohár Hankook Drivers Rally Trophy vypsaný i letos pro jezdce jedoucí na pneumatikách Hankook má za sebou většinu závodů. Kartami však mohou ještě zamíchat závěrečné podzimní podniky – Rally Morava, Rally Vsetín nebo Rally Košice, protože do poháru jsou zahrnuty i oba slovenské šampionáty. Pojďme se podívat za největšími úspěchy jeho účastníků na letních závodech.

Senzací skončila červencová Rally Bohemia, když zde po dechberoucím souboji o vteřinky až do poslední rychlostní zkoušky zvítězil Dominik Stříteský, v horkém počasí spoléhající na nejtvrdší směs pneumatik T3, před Janem Kopeckým. Toto vítězství bylo výjimečné nejenom tím, že se jednalo o první absolutní vítězství Dominika Stříteského, ale i tím, že po bezmála dvou desetiletích někdo z českých jezdců s výjimkou Václava Pecha porazil Jana Kopeckého v přímém souboji neovlivněném defekty a technickými závadami.

Na Barum Rally se i s podporou dodavatele pneumatik Hankook přesně po roce posadil do závodního vozu Jaromír Tarabus. Dlouhá pauza dle očekávání nezanechala na jeho výkonu žádné stopy a od startu až do cíle suverénně opanoval klasifikaci MČR 2WD s náskokem téměř šesti minut v cíli soutěže. Až do závěru barumky pak Jaromír bojoval i o celkové vítězství ve 2WD v rámci Mistrovství Evropy (ERC), které mu nakonec uniklo o několik sekund.

Mezi letní závody můžeme, minimálně z hlediska velmi teplého počasí, zařadit i nedávnou Rally Pačejov. I zde se jezdcům na pneu Hankook velmi dařilo, když Dominik Stříteský třetím místem absolutně a druhým v rámci MČR potvrdil zisk titulu absolutního vicemistra ČR pro letošní rok. Vítězství v rámci MČR 2WD zase v Pačejově slavil letošní navrátilec do rally Ján Kundlák. Ten se stal se dvěma letošními vítězstvími možná nejpříjemnějším překvapením této sezony a na pneu Hankook v Pačejově získal, stejně jako Dominik Stříteský, titul vicemistra ČR pro letošní rok, v tomto případě v klasifikaci 2WD pro vozy s jednou poháněnou nápravou.

„Z absolutního vítězství na tradiční a slavné Rally Bohemia a z vítězství ve 2WD v rámci MČR na Barum Rally (a zároveň i z těsného souboje o vítězství i v rámci ERC) člověk prostě musí mít velkou radost. Stejně jako z titulů vicemistra v MČR v obou hlavních klasifikacích, tedy absolutní i 2WD. Radost mám i z převahy na našich pneu v rámci MČR a RSS historických vozidel, kde závodní pneumatiky Hankook používá většina jezdců startovního pole. Jezdci historických vozidel dlouhodobě asi nejvíce oceňující poměr ceny a výkonu našich pneu,“ konstatuje s uspokojením Martin Kamiš, zástupce promotéra poháru, společnosti MK-RACING, která je zároveň dodavatelem závodních pneumatik Hankook, a dodává. „Nyní přejeme všem posádkám mnoho štěstí a úspěchů v závěrečných podnicích letošní sezony!“ Po dojetí posledních soutěží Vás budeme co nejdříve informovat o tom, jak dopadly celkové letošní výsledky poháru.

Pohár Hankook Drivers Rally Trophy je vypsán pro jezdce startující na závodních pneumatikách značky Hankook a přihlášením se do poháru je možné získat závodní pneumatiky Hankook za zvýhodněnou cenu. Další informace o poháru Hankook Drivers Rally Trophy 2023, stejně jako nabídku závodních pneumatik Hankook, naleznete na internetových stránkách: http://www.hankookmotorsport.cz/prihlaska-rally/

I letos se v poháru Hankook Drivers Rally Trophy na dálku utkávají jezdci šesti níže vyjmenovaných šampionátů:

Mistrovství ČR v rally, Rallysprint série/Pohár 2+, MČR v rally historických automobilů, Rallysprint série historických automobilů, Majstrovstvá Slovenska v rally a Slovenský Rally Pohár.

V Hankook Drivers Rally Trophy 2023 se tradičně soupeří o hodnotné ceny, které i v letošním roce mohou dosáhnout celkové hodnoty až 125.000,- Kč. Věcnými cenami pro vítěze jsou špičkové závodní pneumatiky Hankook:

1. místo – 8ks pneumatik Hankook

2. místo – 4ks pneumatik Hankook

3. místo – 2ks pneumatik Hankook

Veškeré informace Vám zástupci promotéra poháru rádi podají také osobně ve stanuHankook Motorsport v servisních zónách na všech soutěžích MČR v rally, Rallysprint série i MSR v rally. Zde také poskytuje Hankook pro všechny své zákazníky bezplatný pneuservis a poradenství v průběhu všech soutěží.

Aleš Holakovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist