www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. února 2024, Svátek má Svatopluk, zítra Matěj

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rekordní seznam přihlášených do JWRC

18. ledna 2024 • 19:00

Rekordních 19 jezdců se přihlásilo do letošního juniorského světového šampionátu. Ten se i tentokrát pojede s vozy Ford Fiesta Rally3 připravovaných polskou filiálkou M-Sportu na pěti soutěžích mistrovství světa.

Těmito pěti soutěžemi bude Švédsko, Chorvatsko, Sardínie, Finsko a Řecko, tedy téměř totožné soutěže, jako v loňské sezóně. Jen místo Estonska, které bude tentokrát součástí evropského šampionátu, se posádky JWRC vydají na charakterově srovnatelné tratě do Finska.

Zatímco v posledních letech měli organizátoři problémy dát dohromady desítku jezdců, letošek je úplným opakem, kdy se přihlásilo 19 jezdců a bude zajímavé sledovat, jak takové množství vozů dokáže M-Sport Poland obsloužit.

Zatímco vloni byli od začátku roku jasní favorité William Creighton a Laurent Pellier, letošní sestava vypadá alespoň na první pohled více vyrovnaně. Svou loňskou kampaň zopakují Diego Dominguez, Eamonn Kelly, Roberto Blach, Tom Rensonnet a Raúl Hernández. Ty doplní čtveřice úspěšných jezdců z projektu FIA Rally Star - Romet Jürgenson, Taylor Gill, Max Smart a José Caparo. Z WRC2 sestupuje o kategorii níž mladší z bratrů Bulaciových Bruno, jako vítěz Junior ERC naopak postupuje výš Norbert Maior. Z mistrovství Evropy povyšuje do JWRC také polský jezdec Jakub Matulka, pro dalšího účastníka ERC Mille Johanssona by zatím mělo jít jen o jednorázový start ve Švédsku. Dále se představí syn slavného otce Fabio Schwarz, šampion MERC 2023 Abdullah Al-Rawahi, Kazachstánec Petr Borodin a jihoameričané Nataniel Bruun, Gerardo Rosselot a André Martinez.

Co se národností týká, i nadále v sestavě kraluje Evropa s devíti jezdci. Početná šestičlenná ekipa přijede z jižní Ameriky, zbytek pochází z jiných kontinentů.

Kalendář JWRC 2024
15.-18.02.Rally Sweden
18.-21.04.Rally Croatia
30.5.-2.6.Rally Italia Sardegna
01.-04.08.Rally Finland
05.-08.09.Rally Acropolis

Jezdci JWRC 2024
Abdullah Al-RawahiOmán26 let
Roberto BlachŠpanělsko27 let
Petr BorodinKazachstán28 let
Nataniel BruunBolívie18 let
Bruno BulaciaBolívie21 let
José CaparoPeru26 let
Diego DominguezParaguay23 let
Taylor GillAustrálie20 let
Raul HernandezŠpanělsko22 let
Mille JohanssonŠvédsko18 let
Romet JürgensonEstonsko24 let
Eamonn KellyIrsko25 let
Norbert MaiorRumunsko25 let
André MartinezPeru26 let
Jakub MatulkaPolsko23 let
Tom RensonnetBelgie25 let
Gerardo RosselotChile22 let
Fabio SchwarzNěmecko18 let
Max SmartJižní Afrika21 let

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist