www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Škoda eRally Cup vstupuje do 4. ročníku v nové podobě

20. března 2024 • 16:40

Oficiální esportový seriál automobilky Škoda Auto vstupuje do čtvrtého ročníku dnes, 20. března, slavnou Rallye Monte Carlo. Škoda eRally Cup 2024 se nově uskuteční na platformě EA Sports WRC. Na programu jsou 4 dílčí turnaje, v nichž soutěžící hrají o lákavé ceny. Všechny výsledky se započítávají do konečného pořadí, které bude vyhlášeno po posledním živém finále 15. prosince.

Škoda eRally Cup

„V rámci marketingové aktivace neustále hledáme další možnosti a trendy, jak oslovit co největší publikum ve všech věkových kategoriích. Oblast esportu prochází bouřlivým vývojem a stává se masovou záležitostí, která oslovuje nejen profesionály, ale i početnou komunitu amatérských hráčů. Vzhledem k angažmá značky Škoda v reálné rally je přirozené, že jsme si pro vstup do světa virtuálního závodění vybrali právě tuto disciplínu.“ vysvětluje vedoucí marketingu českého zastoupení Škoda Auto Libor Šedivák.

Seriál se skládá ze 4 turnajů, které se postupně odehrají během roku. Každý turnaj sestává ze 3 kvalifikačních soutěží, z nichž do živého finále postoupí 8 hráčů s nejvyšším počtem bodů. Všechny výsledky se průběžně sčítají a v závěru roku bude vyhlášeno celkové pořadí. První kvalifikační soutěž, kterou je slavná Rallye Monte Carlo, startuje dnes. Na její absolvování mají všichni registrovaní účastníci k dispozici 7denní slot a je na každém hráči, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky projede. Například je možné odjet pouze 3 zkoušky za den a soutěž si rozdělit do několika dnů. Mezi jednotlivými kvalifikačními soutěžemi je týdenní přestávka, kterou mohou hráči vyplnit tréninkem na tu následující. Po 3 soutěžích se ti nejúspěšnější zúčastní tzv. live eventu, kde se na jednom místě a v jeden čas utkají za volanty identických simulátorů Škoda RallySim.

Zatímco dosud se Škoda eRally Cup odehrával na platformě DiRT Rally 2.0, letos se poprvé uskuteční v oficiální hře rallyového mistrovství světa EA Sports WRC. Hráči mohou poměřit své síly na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Pro účast v turnajích je nutná registrace na stránkách soutěže Škoda eRally Cup, vlastnictví legální kopie hry EA Sports WRC, internetové připojení a účet na stránkách výrobce hry Electronic Arts a jeho platformě pro soutěže Racenet, registrace a aktivace účtu je bezplatná. Všechny kvalifikační i finálové soutěže absolvují registrovaní účastníci s vozem Škoda Fabia RS Rally2.

Úspěšní účastníci se mohou těšit na zajímavé ceny v průběhu celého roku. Každý, kdo se probojuje do živého finále, obdrží drobný dárkový předmět od společnosti Škoda Auto, a nejlepší trojice navíc dostane poháry za umístění. Vítěz pak získá krátkodobou zápůjčku vozu Škoda a ostatní medailisté VIP vstupenky na zajímavé motoristické akce. Velmi atraktivní ceny jsou připraveny pro nejúspěšnější hráče v celoročním hodnocení. Celkový vítěz vyhraje bezplatnou zápůjčku vozu Škoda Octavia RS a i na další v pořadí čekají hodnotné výhry – roční předplatné internetové televize O2 TV Sport a dárkový poukaz na nákup zboží v obchodě ALL4SIM v hodnotě 10 000 Kč.

Kalendář Škoda eRally Cupu 2024
Rallye Monte-Carlo 20.-27. 3.
Rally Sweden 3.-10. 4.
Safari Rally Kenya 17.-24. 4.
Croatia Rally 5. 5. (živé finále 1)
Rally de Portugal 8.-15. 5.
Rally Italia Sardegna 22.-29. 5.
Guanajuato Rally México 5.-12. 6.
Rally Estonia 23. 6. (živé finále 2)
Secto Rally Finland 4.-11. 9.
EKO Acropolis Rally Greece 18.-25. 9.
Rally Chile Bio Bío 2.-9. 10.
Central European Rally 27. 10. (živé finále 3)
Rally Iberia 30. 10.-6. 11.
Rally Oceania 13.-20. 11.
Rally Pacifico 27. 11.-4. 12.
Rally Japan 15. 12. (živé finále 4)

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist