www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Kopná otevře slovenský šampionát v rally

2. dubna 2024 • 19:00

Už podruhé se pojede Síť21 Rallysprint Kopná (3. – 4. května 2024) jako součást slovenského mistrovství v rally. Šampionát našich východních sousedů startuje nezvykle až začátkem května právě na Moravě. Do Slušovic se sjedou nejlepší slovenské posádky, aby bojovaly o body do Mezinárodního mistrovství Slovenské republiky v rally (MMSR). Slovenský titul ve „velkém majstráku“ obhajuje Jaroslav Melichárek na voze Ford Fiesta WRC, ve Slušovicích nebude na startu chybět ani objev loňské sezony Róbert Kolčák s vozem Škoda Fabia R5.

Jaroslav Melichárek - Erik Melichárek (Ford Fiesta RS WRC) - Síť21 Rallysprint Kopná 2024

Slovenské posádky zavítaly v předchozích letech do Hustopečí nebo Valašského Meziříčí. Slovenská federace se rozhodla v loňském roce pro změnu a vydala se na cestu méně nákladných jednodenních podniků. Letos už nefiguruje v kalendáři jarní soutěž na okruhu Slovakiaring a úvodní podnik se odehraje právě na náročných rychlostních zkouškách v okolí Slušovic. „Jsem rád, že pokračujeme po loňské premiéře v další spolupráci a SAMŠ zařadil slušovický rallysprint opět do svého kalendáře. Sám jsem na Slovensku v minulosti závodil a rovněž dcera Klárka s motokárou startovala úspěšně na tamních kartingových tratích. Kopná nabízí obtížné náročné rychlostní zkoušky převážně v obtížném kopcovitém terénu a podle ohlasů k nám Slováci právě kvůli těmto náročným erzetám rádi jezdí. Věříme, že letos přijede do Slušovic více slovenských posádek, než tomu bylo loni,“ pověděl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru Síť21 Rallysprint Kopná.

Mezinárodní mistrovství Slovenska v rally (MMSR) je otevřeno pro zahraniční posádky patřící do EU nebo FIA CEZ a posádky mohou získávat body i na podnicích v zahraničí včetně české Kopné nebo polské rally v Řešově. V MMSR jsou klasifikace stejné jako v loňském roce, do absolutního pořadí bodují všechny soutěžní vozidla, dále se zápolí o mistrovské body v jednotlivých třídách a v dvoukolkách. Letošní kalendář na Slovensku čítá celkem 8 podniků, přičemž premiérová Moldava se jede na podzim pouze jako součást Slovenského rally poháru (SRP). V rámci MMSR v něm najdeme celkem sedm závodů, které obsahují devět soutěžních dní. Košice a Řešov se konají jako dvouetapové podniky, ostatní včetně Kopné jako jednodenní soutěže.

Slovenským spoluorganizátorem Kopné je opět AOS klub Poprad, který už řadu let úspěšně organizuje věhlasnou Slovakia Rallye Tatry a dále i Rally Dobšiná. „Popradský klub zabezpečuje část soutěže v podobě zpracování přihlášek slovenských posádek a vzájemnou komunikaci s nimi. Styčným bodem spolupráce je především administrativní přejímka na rally,“ uvedl Peter Oravec, předseda AOS klub Poprad a člen Rally komise SAMŠ. Slovenské posádky se přihlašují elektronicky prostřednictvím webové stránky www.sams-asn.sk. Jako vůbec první se přihlásila posádka Chooligan Racing Teamu ve složení Róbert Kolčák, Zuzana Lieskovcová na voze Škoda Fabia R5. Všechny potřebné dokumenty k soutěži jsou zveřejněny v mobilní aplikaci Sportity, heslo pro vstup do této aplikace je: Kopna2024.

Kalendář slovenské rally 2024
3. - 4. 5.Sít´21 Rallysprint Kopná (MMSR)Slušovice (CZE)
23. - 25. 5.51. Slovakia Rallye Tatry (MMSR, MSR, SRP)Poprad
21. - 22. 6.Rally Prešov (MMSR, MSR, SRP)Prešov
12. - 14. 7.50. Rally Košice (MMSR, MSR, SRP)Košice
8. - 10. 8.33. Rally Rzeszow (MMSR)Rzeszow (POL)
13. - 14. 9.Rallye Dobšiná (MMSR, MSR, SRP)Dobšiná
4. - 5. 10.1. Rally Moldava (SRP)Moldava nad Bodvou
25. - 26. 10.Rally Liptov (MMSR, MSR, SRP)Ružomberok

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist