www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. června 2024, Svátek má Roland, zítra Vít

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Saudská Arábie v MS v rally v následujících deseti letech

1. června 2024 • 21:00

Dnes byla na oficiální prezentaci při Rally Italia Sardegna oznámena dohoda mezi promotérem mistrovství světa v automobilových soutěžích a Saudskou Arábií, podle které se v této zemi uskuteční závod podnik světového šampionátu, a to v následujících deseti sezónách, přičemž premiéru si odbude již v kalendáři sezóny 2025.

WRC Rally Saudi Arabia

Prostřednictvím svého promotéra WRC Promoter GmbH tak ani automobilové soutěže nedokázaly odolat přílivu peněz z této arabské země, podobně jako se to stalo již u Dakaru, formule 1 či jiných odvětví jako fotbal, golf nebo tenis.

Šéf saudskoarabského autoklubu Khalid Bin Sultan Al Abdullah Al-Faisal tak mohl dnes v Algheru poprvé pózovat před logem Rally Saudi Arabia 2025, jež by se měla uskutečnit příští rok v listopadu jako poslední podnik kalendáře na horských a pouštních šotolinových zkouškách v okolí Džiddy, druhého největšího města Saudské Arábie.

Soutěž by měla zůstat v kalendáři minimálně následujících pět let, dalších pět let bude nejspíše formou opce. Saudská Arábie se pokoušela do kalendáře dostat již nějaký čas, podařilo se jí to však až nyní. Na začátku příštího roku se pak v dané oblasti pojede závod v rámci seriálu MERC, který bude fungovat jako testovací podnik.

Kalendář mistrovství světa se tak do oblasti Středního východu vrátí poprvé od Jordánské Rally, jenž se jela naposledy v rámci MS v roce 2011.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist