www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. června 2024, Svátek má Roland, zítra Vít

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Sami Pajari se na TET Rally Latvia představí s vozem kategorie Rally1

6. června 2024 • 12:00

Nejen domácí Martins Sesks se představí na TET Rally Liepaja za volantem speciálu kategorie Rally1. Toyota Gazoo Racing WRT dnes oznámila, že na start nasadí do speciálu Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid finského mladíka Sami Pajariho, který s jejich vozem kategorie Rally2 startovává ve WRC2.

Enni Mälkönen a Sami Pajari

Tet Rally Latvia se letos poprvé a nejspíš i dlouho naposled podívá do kalendáře mistrovství světa v automobilových soutěžích. Toho nemohl nevyužít domácí mladík Martins Sesks, který se na startu představí s vozem Ford Puma Rally1 Hybrid. Původně o svém startu jednal i s Toyotou, nakonec se však dohodl s týmem Malcolma Wilsona.

Na startu však přesto uvidíme mladíka s Toyotou GR Yaris Rally1 stane se jím jeden z nejvýraznějších mladíků současnosti, teprve dvaadvacetiletý Sami Pajari, který po úspěších v Junior ERC a JWRC aktuálně prohání nejlepší piloty v kategorii WRC2. Za volantem speciálu nejvyšší kategorie si odbude premiéru v Lotyšsku, kde startoval dosut pouze jednou, když se v roce 2021 účastnil juniorského seriálu ERC.

„Kromě našeho challenge programu, ve kterém se věnujeme mladým japonským jezdcům, tak samozřejmě pozorujeme i další talentované mladé piloty v nižších kategoriích WRC. Sami Pajariho sledujeme již delší čas, letos jede s Toyotou GR Yaris Rally2 velice dobře a rádi bychom viděli jeho potenciál ve voze kategorie Rally1. Sami dělá velké pokroky, ale není to jen o výsledcích a dosahované rychlosti, ale je to i o feedbacku našim inženýrům ohledně nastavení auta. Rally Latvia je rychlá šotolinová soutěž, jaké Sami zná z Finska i jiných baltských soutěží, takže by mu to mohlo sedět,“ řekl šéf týmu Toyota Jari-Marri Latvala.

„Je to neuvěřitelné dostat od Toyoty takovouto možnost. Je to něco, na čem jsem pracoval řadu let. Není to tak obvyklé, aby bylo k dispozici volné místo ve voze Rally1. Bude to pro mě obrovská výzva, protože mě čeká hodně nových věcí, navíc tempo na této úrovni je hodně vysoká. Ale pokusím se nesoustředit se tolik na výsledek ani si nepřipouštět tlak, prostě se jen pokusím si to užít a získat nové zkušenosti pro budoucnost. Naštěstí jsou zkoušky v Lotyšsku hodně rychlé a plynulé, což znám z tratí ve Finsku. Navíc to pro většinu pilotů bude nový závod, takže budeme mít v tomto shodné podmínky. Doufám, že pokud se předvedeme v dobrém světle, možná se v budoucnu oběví nějaká další šance. Ale tohle je věc, na kterou budu myslet až mnohem později. Teď se budu soustředit na tento jeden start a pokusím se si ho užít naplno,“ řekl Sami Pajari.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist