Dnes je 23. října 2024, Svátek má Teodor, zítra Nina

SOUHRN: Vítězství v Plzni obhájil Vojtěch Štajf

30. června 2024 • 16:00

Po dlouhé, téměř dvouměsíční přestávce konečně pokračuje také Rallysprint série a Pohár 2+, a to svým třetím závodem. Tím bude Lak Racing Rallye Plzeň, která se letos jede netradičně až na konci června na tradičních rychlostních zkouškách v okolí Plzně. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Lak Racing Rallye Plzeň ON LINE --- Základní informace o Lak Racing Rallye Plzeň --- Diskuzní fórum k Lak Racing Rallye Plzeň

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Škoda Fabia R5) - LaK Racing Rallye Plzeň 2024

Své loňské prvenství na Lak Racing Rallye Plzeň obhájil úřadující šampion Poháru 2+ Vojtěch Štajf, který si odskočil do soudobého auta poprvé v letošní sezóně. Na stupně vítězů ho doprovodili Martin Vlček a díky Trněného penalizaci za retardér celkově třetí Roman Odložilík.

Vojtěch Štajf po loňském zisku titulu v Poháru 2+ dává přednost mistrovství Evropy historiků, kde se mu daří se střídavou úspěšností. Od začáku však prohlašoval, že by se rád svezl na vybraných soutěžích i s vozem kategorie rally2. Touto první soutěží se stala Lak Racing Rallye Plzeň, kam přijel obhajovat loňské vítězství, a to se staronovým spolujezdcem Františkem Rajnohou i mistrovskou Fabií R5 od týmu Duck Racing. Neměl to však vůbec jednoduché, na start se totiž postavil domácí Václav Pech, který tuto soutěž využil jako test možné techniky na příští sezónu. Pro tentokrát usedl za volant Citroënu C3 Rally2 rakouského týmu E&S Sport Team, jenž na tratích u našich jižních sousedů vodívá Martin Roßgatterer a úspěšně jej otlouká jako píšťaličku.

Hned na začátku úvodní zkoušky auto Pecha trochu vystrašilo a tak nakonec zajel až čtvrtý čas, hned od další zkoušky se pak vyhoupl do čela a začal svým soupeřům ujíždět. Definitivní stopku mu pak vystavila RZ 6, kde se jeho Citroën zastavil kvůli technickým problémům s palivovým čerpadlem. V tu chvíli se dostal do čela Vojtěch Štajf a bezpečně si první příčku udržel až do cíle. Po brzkém odstoupení Václava Kopáčka, kterého zradil motor jeho Fiesty R5, se za Štajfem držel Martin Vlček a bezpečně si dojel pro druhé místo absolutně. Na třetí místo pak po pomalejším začátku vystoupal Roman Odložilík, který se po havárii na testu před Valašskou Rally představil na soutěži poprvé. Ke stupňům vítězů mu dopomohla penalizace za trefený retardér pro Karla Trněného, bez této penalizace by byl bronzový on. Takhle z toho bylo až šesté místo za Viktorem Szabó a Davidem Tomkem.

V rámci Rallysprint série byl opět jednoznačně nejrychlejší, tentokrát však dvě zkoušky nevyhrál a své soupeře porazil jen o dvacet vteřin a víc. Zato hned za ním se to pralo doslova o desetinky. Nakonec byl šťastnější Jakub Talaš, který třetího Partika Rujbra porazil o 1,1 vteřiny až díky heroickému výkonu na poslední zkoušce. Za ním pak skončili Martin Lehký, David Štefan a Filip Šipoš.

Kvůli problémům se zpožděním odjeli historici jen sedm rychlostních zkoušek. Od začátku do cíle byl nejrychlejší Martin Černý s BMW M3. O další příčky byl napínavý souboj až do konce, stříbro nakonec bere Miroslav Janota před Janem Hráčkem a Otou Zenklem.

Další soutěží Rallysprint série i Poháru 2+ bude na konci července Silmet Rally Příbram.