www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 15. července 2024, Svátek má Jindřich, zítra Luboš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Škoda prodala 100 vozů Fabia RS Rally2

10. července 2024 • 16:00

Mladá Boleslav, 10. července 2024 – Škoda Motorsport prodala 100 kusů svého nejnovějšího rallyového speciálu Škoda Fabia RS Rally2. Jubilejní vůz byl během malé slavnosti v sídle týmu v Mladé Boleslavi předán rumunskému jezdci Andrei Gîrtofanovi, který je v čele domácího šampionátu.

100th Škoda Fabia RS Rally2

Lukáš Paták, vedoucí zákaznického programu Škoda Motorsport, vysvětluje: „Pro Škoda Motorsport je prodej stého vozu Škoda Fabia RS Rally2 zákazníkovi velmi výjimečným okamžikem. Toto číslo je dalším potvrzením naší práce, a to nejen z pohledu stavby velmi konkurenceschopných rallyových vozů, ale také z pohledu poskytování vynikajících služeb našim zákazníkům.“

Rumunský jezdec Andrei Gîrtofan z týmu Prorally Team Brašov se těší, až svůj současný vůz Škoda Fabia Rally2 nahradí nejnovějším modelem Škoda Fabia RS Rally2. „S první generací vozu Škoda Fabia Rally2 jsem zatím byl vždy schopen dosáhnout špičkových výsledků. Nyní ale rád přesednu do vozu Škoda Fabia RS Rally2, který je podle mého názoru v současné době nejlepším vozem pro boj o náš národní titul,“ říká Gîrtofan.

Úspěšný příběh vozu Škoda Fabia ve specifikaci Rally2 začal téměř před deseti lety. Jeho základem je konkurenceschopný vůz, který byl průběžně testován a neustále zdokonalován. Nejnovější generace vozu Škoda Fabia RS Rally2 není výjimkou: pro druhou polovinu sezóny 2024 bude Škoda Motorsport nabízet druhou sadu převodů, díky níž bude tento vůz ještě vhodnější pro rychlé soutěže, jako je například Finská rally. Kromě toho Škoda Motorsport nedávno dále zlepšil odezvu brzdového pedálu a odolnost chladicích kanálů brzd.

Po homologaci první generace vozu Škoda Fabia Rally2, kterou získal 1. dubna 2015, vybojoval Esapekka Lappi v roce 2016 FIA jezdecký titul mistra světa kategorie WRC2, na nějž v následujících dvou letech navázali Pontus Tidemand a Jan Kopecký. Dne 1. dubna 2019 byl homologován vůz Škoda Fabia Rally2 evo. V té sezóně získal budoucí mistr světa Kalle Rovanperä mistrovský titul v kategorii WRC2 Pro a Pierre-Louis Loubet jezdecký mistrovský titul kategorie WRC2. Andreas Mikkelsen v roce 2021 vyhrál jak FIA Mistrovství Evropy v rally, tak FIA Mistrovství světa v rally v kategorii WRC2. Následující rok se Emil Lindholm stal mistrem světa v kategorii WRC2.

Další generace s názvem Škoda Fabia RS Rally2 vycházela ze čtvrté generace sériového modelu Fabia. Vyznačovala se zcela novým podvozkem a výraznou modernizací motoru. Škoda Fabia RS Rally2 plynule navázala na úspěšnou historii a v roce 2023 se poprvé představila ve FIA Mistrovství světa v rallye na Rallye Monte-Carlo. Andreas Mikkelsen, jezdící za tým Toksport WRT podporovaný společností Škoda Motorsport, v tomto roce v kategorii WRC2 opět získal jezdecký mistrovský titul. V sezóně 2024 FIA Mistrovství světa v rally posádky spoléhající na nejnovější vůz kategorie Rally2 z Mladé Boleslavi opět slaví vítězství v kategorii WRC2.

Od své homologace na začátku roku 2015 získala Škoda Fabia navržená pro kategorii Rally2 28 vítězství v regionálních a 125 v národních mistrovstvích. Na celém světě si Škoda Fabia během uplynulých devíti let připsala přibližně 22 000 startů v rally, z nichž bylo 2563 vítězných a více než 6400krát se její posádky umístily na stupních vítězů. Od roku 2015 dodala Škoda Motorsport téměř 600 vozů Škoda Fabia ve specifikaci kategorie Rally2 do 42 zemí světa. Nyní 100. prodaným vozem potvrzuje svoji pozici jedničky v kategorii Rally2 také aktuální Škoda Fabia RS Rally2.

Škoda Motorsport
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist