www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. července 2024, Svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Preview: Australská rally 2006

23. října 2006 • 09:00

V minulém roce se jela Australská rally jako poslední soutěž seriálu mistrovství světa a letos se pojede naposledy jako součást seriálu mistrovství světa. Pro rok 2007 byla totiž z kalendáře vyřazena. Důvodem byly neustálé spory o tom, zda se pojede Australská rally v okolí Perthu, nebo v jiné provincii.

Poprvé se jela Australská rally v roce 1988 a hned o rok později byla zařazena do kalendáře mistrovství světa. V prvních třech letech nepoznal závod jiného vítěze, než Juhu Kankkunena.

Hlavním střediskem veškerého dění rally bylo v minulosti město Perth. Australská rally je proslulá svými tratěmi a všichni jezdci, ji společně s Novozélandskou rally, hodnotí jako jednu z nejkrásnějších v celém seriálu MS. Jede se po zvláštní načervenalé šotolině, která je extrémně kluzká.

V roce 2000 dokonce australská soutěž získala cenu ´Nejlepší rally roku´. Hattricku dosáhl na soutěži v letech 2000 až 2002 Marcus Grönholm s vozem Peugeot 206 WRC. O rok později tam triumfoval Petter Solberg. Nicméně letos tam posádky a týmy zavítají naposledy.

Na jezdce čeká celkem 1334.41 kilometrů a z toho ostrých bude 348.51. Jezdci absolvují celkem 26 rychlostních zkoušek. V minulém roce triumfoval vůbec poprvé ve své kariéře Francois Duval s vozem Citroën Xsara WRC.

Richard Vlček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist