www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. prosince 2023, Svátek má Barbora, zítra Jitka

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Tropheé Andros: Téměř bez sněhu

20. prosince 2006 • 01:30

Nedostatek sněhu trápí nejen české hory, ale i francouzské Alpy. S pořádáním ledového závodění je to pak o to obtížnější. Drobná sněhová pokrývka doplněná technickým sněhem a ledem byla přítomna ve Val Thorens již při prezentaci seriálu. O týden později, při prvním závodním víkendu to nebylo se sněhem o mnoho lepší a pořadatelé byli nuceni po ukončení sobotního programu zbytek odpískat.

Prvním ostré nasazení jezdců i techniky se odehrálo ve volném tréninku. Do něj vlétnul jak velká voda Panis, Dayraut a LLorach. V měřeném tréninku už bylo čelo obsazeno dle očekávání Dayrautem a Prostem. Panis oproti volnému tréninku nezrychlil a svým časem byl až třináctý.

V prvním a druhém kvalifikačním tréninku šlo tentokrát poprvé o body. Před sezónou zmiňovaní Dayraut a Prost vyrazili mohutně vpřed. Nutno podotknout, že Dayraut (Kia Rio) byl o kousíček rychlejší než Prost (Toyota Auris), který zaznamenal v prvním i druhém tréninku, skládajícím se z 3 po sobě jdoucích měřených kol, druhý čas. Z uctivé vzdálenosti jim přihlíželi zejména Balas (Toyota Auris), Lanctuit (Kia Rio) a Pailler (zdá se, že mu přechod z Peugeotu na BMW prospěl).

1. Finále Elite 1

Toto finále mělo jako první výsadu předvést souboj více jezdců na trati. A byla to premiéra nevídaná. Z deseti jezdců dojelo jen pět. Jouet startující z první řady měl to štěstí, že unikl postartovním kolizím a jiným problémům. Hned v prvním kole dostal hodiny Pernaut a v nastalém zmatku kolidovali i Joncoux a Marty. V cíli Joueta neminulo vítězství a následné čekání v cíli na další opozdilce.

2. Finále Elite 1

Na start se postavila desítka závodníků a závodnic. Po prvním kole, červené vlajce a restartu už zbyla jen čtveřice odvážných. Ani tak se převratných soubojů diváci nedočkali. Rozestupy v cíli byly typicky 20 vteřin. Vyhrál bezchybný Riviere (Renault Clio 3).

1. Finále Elite Sup 1

S tímto finále začala koukatelná část večera. Prosta chtěl naháněl Lanctuit, ale nebyl úspěšný, naopak Prost mu ujel. O to větší starosti měl s dotírajícím Fouquetem, ale své druhé místo uhájil. Čtvrtý skončil Panis. Daleko za ním skončila trojice Fontanel, de korsak a Andre, která doplatila na kolizi z prvního kola, při níž Béroujon testoval kvality sněhových bariér kolem trati.

2. Finále Elite Sup 1

Poslední akce večera. První dvě řady odstartovaly vcelku v klidu, ale za nimi to začalo vřít. První jel Dayraut a následoval jej Balas a Pailler. Dayrautovo naděje na vítězství skončili již ve třetím kole, když udělal hodiny, vyprošťováním ztratil mnoho času a v závodě již nepokračoval. Pro Ballase už pak nebylo problémem dojet jako první a v posledním kole se už nehnal ani druhý Pailler. První trojku dokompletoval Nerafána.

Po prvním dni získal nejvíce bodů Prost (77 bodů) a za ním následoval Ballas (75 b), Lanctuit (73 b), Pailler (72 b.), Dayraut (72 b), Thoral (68 b), Fouquet (67 b) a Panis (67 b.), Nerafána (65 b.) a Knapick (65 b.)

Následovat měl nedělní závodní program, ale příroda řekla ne, počkejte si aspoň týden, v Pas de la Casa to bude určitě lepší.

Jaroslav Hanus ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist