www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2022, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Tropheé Andros: Předvánoční ledové setkání

28. prosince 2006 • 11:50

Stejnou rychlostí jako se přiblížily Vánoce, uskutečnil se i třetí podnik Tropheé Andros. Vzhledem k blízkosti vánočních svátků se závodilo v pátek a sobotu, aby v neděli už mohli být všichni u svých rodin. Při pohledu do průběžného bodového hodnocení musí mít divák radost. Bodová vyrovnanost první trojky slibuje zajímavou část bojů v roce 2007. Ale zpět do Alpe D´Huez.

Jezdci už od začátku jezdili opravdu zostra a brali tento závod opravdu vážně. Rozdíly mezi časy ve volném a měřeném tréninku byly minimální. V měřeném tréninku se prokázal význam dovažování. Dayraut byl nerychlejší, za ním byl s odstupem Prost, který měl na palubě dodatečných 40 kg (bohužel oceli a ne vánočního cukroví) a pak už se s drobnými ztrátami seřadil zbytek pelotonu.

Úplně stejně vypadal i první kvalifikační trénink. Druhý už Dayraut vypustil a to se mu nevyplatilo, protože trať zrychlila a najednou měl nejrychlejší čas Prost. Když se pak srovnaly časy z obou tréninků, bylo jasno, že nejvíce bodů obrdží Prost. Dayraut byl druhý a jeho zaváhání ho stálo 3 body. Za touto dvojicí pak byli Bala s, Panis, Stere, Lanctuit, Monnier, Fouquet, Stievenart, Pailler.

1. Finále Elite 1 - pořadí v cíli: Iannetta, Brogi, Marty.

2. Finále Elite 1 - pořadí v cíli: Fontanel, Dubourg, Lubrano.

1. Finále Elite Sup 1

Na jedné straně Dayraut ztratil vítězství v hodnocení rozjížděk, ale na druhé byl pořád na nejlepší startovní pozici tohoto finále a protože se tentokrát nepřihodily žádné kritické okamžiky, celé pole „celkem v poklidu“ dojelo do cíle, Dayrautova pozice dávala základní pocit jistoty. Dayraut nezaváhal a zvítězil. Druhý Fouquet ani třetí Panis neměli šanci a to zejména díky (drobné) zrátě z prvního kola.

2. Finále Elite Sup 1

Podobně poklidné z pohledu boje o stupně vítězů bylo i toto finále. Prost také z prvního místa odpracoval co pořeboval, za šest kol si vyjel necelých 5 vteřin na Balase a Paillera. Ti mezi sebou závodili o poznání těsněji a tvořili to správné napětí. V cíli byl lepší Balas, ale jen o malý kousek. Za touto trojkou putoval vláček s trojicí vozů Kia. Na začátku jej vedla Monnierová, ale v cíli se musela spokojit s jeho uzavřením (Stere, Stievenart a Monnierová).

Ani tentokrát nemůžeme vynechat tradiční sobotní bodové hodnocení: Prost 80 (maximum), Dayraut 77, Balas 74, Panis 72, Stere 70, Lanctuit 69, Fouquet 69, Pailler 66, Monnier 66.

V neděli začal svou rychlostí opět udivovat Dayraut, na palubě sece vezl o 20 kg méně než Prost a ale ve třech měřených kolech prvního kvalifikačního tréninku mu nadělil více než dvě vteřiny a to je opravdu hodně. V druhém kvalifikačním tréninku se opět zrychlovalo a proto již tentokrát Dayraut svůj pokus nevynechal. Nevynechal a byl nejrychlejší. Velké časové odstupy z prvního tréninku byly pryč. Kia pilotovaná Dayrautem byla následovaná smečkou Toyot (Balas, Panis, Prost), které jsou letos opravdu silné.

1. Finále Elite 1 - pořadí v cíli: Laffite, Joncoux, Regal.

2. Finále Elite 1 - pořadí v cíli: Marty, Lebon, Brogi.

1. Finále Elite Sup 1

Z pole postition odstartoval bezchybně Balas. Okamžitě měl za zády Lagorceho a Lanctuita, který měl skvělý start. Prost byl najednou až čtvrtý. V druhém kole došlo ke střídání na vedoucím postu. Novým mužem na čele byl Lagorce. Balas v tomto kole podlehl útoku i od Lanctuita. V průběhu dalšího kola se Balas vzpamatoval, dotahoval Lanctuita a ještě se pokusil o návrat na druhou příčku, ale již neúspěšně. Prost dokroužil na čtvrtém místě a tým se už ani nepokoušel o výměny pozice s Balasem.

2. Finále Elite Sup 1

Už po prvním kole bylo jasno kdo je tu pánem. Jean-Phillipe Dayraut vedl ostatní jezdce a kolo co kolo jim ujížděl. Panis obtížně odrážel útoky de Korsaka. A držel se dlouho, ale ne až do konce. V závěru se propadl až na šesté místo. Úspěšnější byli: Dayraut, de Korsak, Fouquet, Stere a Knapick

Dayraut se opět vrátil do těsného závěsu k Prostovi a Balasovi. Při vší úctě k ostatním závodníkům, lze pochybovat, že o letošní titul bude ještě moci bojovat někdo jiný. A při úctě k Balasovi, lze pochybovat, že ho Toyota France pustí před Prosta. Je tedy škoda, že zde není ještě někdo třetí, kdo by reálně mohl zamotat Prostovi a Dayrautovi hlavu. Do posledního závodu je ještě daleko, nechme se překvapit.

Průběžné bodové hodnocení po 3. závodu:

1. Alain Prost 379 bodů

2. Bertrand Balas 376

3. Jean Phillipe Dayraut 374

4. Olivier Panis 354

5. Laurent Fouquet 342

6. Franck Lagorce 326

7. Jean-Luc Pailler 325

8. Evens Stievenart 309

9. Jean-Noel Lanctuit 308

10. Joel Stere 303

Čtvrtý závod se pojede 12. - 13. ledna 2007 v Isola 2000 / Alpes-Maritimes.

Jaroslav Hanus ; AutoSport.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist