www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 17. dubna 2024, Svátek má Rudolf, zítra Valérie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Preview: Rallye Monte Carlo 2007

16. ledna 2007 • 12:00

Harmonogram úvodní soutěže mistrovství světa 2007 Rallye Monte Carlo, doznal oproti letošnímu roku mnoha změn. Tou největší je fakt, že se první dvě rychlostní zkoušky odjedou již ve čtvrtek večer a v neděli pak čeká na jezdce pouze ranní super speciálka.

I nadále ale zůstává Rallye Monte Carlo proslulá svými nevyzpytatelnými podmínkami. V letošním roce se pojede již její 75. ročník. Na posádky znovu čekají velmi náročné testy i podmínky. Všechny týmy a jezdci se musí připravit na sníh, led a mokrý asfalt, který v minulosti dostal již nejednoho zkušeného pilota.

Trať znovu povede posádky po velmi úzkých cestičkách, což ještě není to nejzáludnější, nicméně právě nepředvídatelné počasí je to, co může všem nadělat značné starosti. Na jedné rychlostní zkoušce se tak může jezdec setkat se suchým i mokrým asfaltem a také ledem a sněhem ve všech možných podobách.

Důležitá je tak nejen taktika, ale také informace od špiónů na trati. Špióni jsou většinou zkušení piloti, kteří předávají detaily o stavu tratí přímo do centrály svých týmů. Tam se pak vše vyhodnocuje a podle toho se nabídne jezdci určitý druh pneumatiky, který by mu měl vyhovovat na dané podmínky nejlépe.

V roce 2006 vyhrál Rallye Monte Carlo Marcus Grönholm s vozem Ford Focus WRC 06. Nutno ovšem zmínit skvělý výkon Sébastiena Loeba, který i s pětiminutovou penalizací dojel nakonec druhý absolutně.

Největší počet rychlostních zkoušek se odjede již v pátek a sobotu. Pojede se tak celkem patnáct rychlostních zkoušek a na piloty čeká 332.06 ostrých kilometrů.

Richard Vlček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist