Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Rally d’Italia-Sardegna - časy ze shakedownu

17. května 2007 • 20:30

Dani Sordo s vozem Citroën C4 WRC vyhrál dnešní shakedown, který neoficiálně zahájil letošní Rally d'Italia Sardegna. Jen o několik málo desetin jej následovali oba jezdci továrního týmu Ford v pořadí Hirvonen a Grönholm. Podobně seskládaný, byť s větší ztrátou, je v pořadí časů tým Stobart, jehož tři posádky od sebe nedělilo více než dvě desetiny sekundy. Český zástupce Jan Kopecký zajel čtrnáctý čas o jednu desetinu horší Manfreda Stohla. Za pozornost stojí jen sekundová ztráta Juho Hänninena, který teprve podruhé v kariéře sedlá vůz kategorie WRC.

Trať zkušební zkoušky byla dlouhá 3,36 kilometrů a podle jezdců, fanoušků i novinářů nebyla zrovna vhodně vybrána – charakter ne zcela odpovídal „ostrým“ rychlostním zkouškám, celá trasa vedla do kopce a pro diváky měla značné negativum v podobě minimálních přístupových tras.

Rally d’Italia-Sardegna byla slavnostně odstartována ve 20:00 v centru středomořského ostrova v Porto Cervo.