www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. února 2024, Svátek má Svatopluk, zítra Matěj

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Tovární tým Subaru mění tlumiče

15. února 2008 • 20:00

Přestože výsledkově nedopadlo vystoupení Madse Östberga na Uddeholm Rally Sweden příliš podle jeho představ, podařil se mu husarský kousek. Svým vystoupením totiž přinutil vedení továrního týmu Subaru k přechodu od doposud používaných tlumičů BOS na Reigery.

Mads Östberg si před začátkem letošní sezóny pořídil nejnovější extovární model Subaru Impreza WRC S12b. A první, co udělal, bylo vymontování tlumičů BOS a jejich nahrazení Reigery. Hned při premiéře s tímto vozem proháněl při Švédské rally kompletní světovou špičku a přestože díky jezdeckým chybám nakonec na vysněný výsledek nedosáhl, svým výkonem přesvědčil inženýry továrního týmu, že je něco špatně.

Automobilka Subaru dříve používala tlumiče značky Sachs, v roce 2006 přešla na v současnosti používané BOSy, které mimochodem používá také Citroën. Na rozdíl od francouzské automobilky však měly japonské vozy s těmito tlumiči problémy. I proto se stáj Subaru rozhodla před nadcházející Corona Rally México pro radikální změnu.

Tým se vydal do Španělska na čtyřdenní šotolinové testy, přičemž zástupci týmu dospěli k názoru, že se vymění tlumiče BOS za Reiger, případně že budou BOSy maximálně přiblíženy k Reigerum. „Byly to vydařené testy. Troufám si tvrdit, že se nám podařilo najít dobré nastavení na šotolinové mexické zkoušky. Teď se vydáme s rodinou do Švédska, kde si užijeme menší dovolenou,“ prozradil Petter Solberg.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
16.02.2008 12:57
Karbonyl - moderátor
Reiger :-)
16.02.2008 12:57
Mirekfric
Hehe, no jo, on to tam má Pluto napsané jak správně, tak špatně :-)
16.02.2008 12:51
Pavel
Tak jsem zvědavý, jestli tovární tým Subaru bude jezdit tlumiče Reiger, nebo se rozhodne pro Rieger. Doufám, že až padne konečný verdikt ze strany Subaru, tak nás s ním zase fundovaně seznámíte!
toplist