www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 25. září 2020, Svátek má Zlata, zítra Andrea

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Sébastien Ogier vyškolil mexickou konkurenci

4. března 2008 • 08:00

Mezi největší překvapení Mexické rally bezpochyby patřil nováček v juniorském mistrovství světa, Sébastien Ogier. Mladík z Francie, který na americkém kontinentu jasně ovládl klasifikaci JWRC, letos absolvuje sezonu pod vlajkou francouzské federace FFSA. Dalšími partnery, kteří „mají nasvědomí“ jeho letošní program, jsou Citroën Sport, Total a organizace pořádající Rally Korsika.

Ogier je letos předním reprezentantem „Equipe de France FFSA“. Francouzská federace každoročně vybírá nějakého nadějného jezdce, kterému poskytne podporu v jeho dalším rozvoji. Doposud se tato podpora omezovala na území Francie, Ogier je vůbec prvním, kdo jede v barvách FFSA v mistrovství světa. Čtyřiadvacetiletý jezdec se poprvé do rally podíval v roce 2005, do juniorského týmu FFSA byl zařazen již o sezonu později. Vstoupil do značkového poháru „Coupé Peugeot 206“, kde v prvním roce vybojoval celkové šesté místo, loni již ale tento seriál jasně vyhrál. Tento výsledek mu nakonec vynesl program v juniorském mistrovství světa s továrním Citroënem C2 S1600.

Díky FFSA a dalším sponzorům Sébastien Ogier se svým spolujezdcem Julienem Ingrassiou po výtečném představení v Mexiku zamíří ještě do Jordánska, na Sardinii, do Německa a Španělska. Vrcholem sezony pak bude domácí Rally de France na asfaltových tratích středomořské Korsiky.

Mimo to je Ogier letos spolu se Simonem Jean-Josephem oficiálním jezdcem Citroën Sportu, poprvé se v této roli představil při nedávné prezentaci nového Citroënu C2 R2 Max. Zatímco jeho týmový kolega bude francouzskou novinku propagovat přímo v akci při startech na vybraných evropských podnicích, bude Ogier hájit barvy francouzské stáje v mistrovství světa s „nabušeným“ modelem S1600 a do Maxe usedne jen výjimečně. I kvůli svému továrnímu angažmá nebyl mladík z Gap zařazen do motivačního programu C2 Junior Experience, který tak i nadále zůstává vyhrazen pouze pro soukromé piloty.

-hof- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
04.03.2008 08:47
John - moderátor
Jenom pro doplnění: V minulosti podporovala FFSA na MS také Sebastiena Loeba a Fabrice Morela, ale šlo jen o epizodní starty.
toplist