www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. prosince 2019, Svátek má Lýdie, zítra Radana

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pirelli Lavanttal Rallye s překvapivým vítězem

3. dubna 2006 • 02:30

Překvapivým vítězem dalšího podniku rakouského šampionátu, Pirelli Lavanttal Rallye, se stal pravidelný host na soutěžích u našich jižních sousedů z Maďarska Krisztian Hideg, který dokázal s obstarožním Mitsubishi Lancer Evo VI porazit kompletní rakouskou i maďarskou špičku.

Krisztian Hideg s Istvánem Kerékem dali přednost před domácím startem v Egeru rakouské soutěži, která se započítávala do mistrovství Rakouska, Slovinska a také Mitropa Cupu. Na jubilejním třicátém ročníku soutěže konané v okolí Wolfsbergu však hrály od počátku prim hlavně rakouské posádky doplněné právě o Hidega. Ten neměl po celou soutěž problémy a bezpečně si dojel se svým áčkovým vozem pro vítězství.

Vítěz úvodních dvou soutěží šampionátu Raimund Baumschlager měl na třetí rychlostní zkoušce velké problémy s převodovkou a i díky padesátivteřinové penalizaci se propadl až na konec první desítky. Bravurní stíhací jízdou okořeněnou vítězstvím na desíti ze čtrnácti rychlostních zkoušek se dokázal probojovat až na druhé místo za Hidega. K tomuto úspěchu mu dopomohl také jeho týmový kolega Toto Wolff, který byl od počátku jediným, kdo držel s Hidegem krok. Na šestém testu však poslal svůj Lancer Evo VIII přes střechu a propadl se do hloubi výsledkové listiny.

Bronzovou příčku nakonec vybojoval Franz Wittmann jun., čtvrtý a zároveň první mezi eNky skončil dodatečně přihlášený Achim Mörtl, který startoval se Subaru Impreza STi vypůjčeném od Bernharda Jahna.

Na pátém místě skončil Tomaź Kaućić, který tak překvapivě vyhrál klasifikaci slovinského šampionátu. Od začátku suverénně porážel Darko Peljhana a Andreje Jereba s o generaci modernějšími stroji Mitsubishi Lancer Evo IX respektive Subaru Impreza STi. Jereb své nevydařené vystoupení navíc ukončil po havárii na předposlední rychlostní zkoušce.

Ještě hůře dopadl Thomas Wallenwein, který se s jediným vozem specifikace WRC potácel ve třetí desítce absolutní klasifikace, až to na desátém testu zabalil kvůli technickým problémům své Octavie úplně. Příliš se nesvezl ani jeden ze dvou českých účastníků Jaroslav Mikulenka, který odstoupil už na druhé rychlostní zkoušce kvůli problémům se svým Mitsubishi Lancer Evo VIII.

Ani druhý český jezdec příliš neoslnil. Jiří Tošovský skončil se svým Mitsubishi Lancer Evo VIII na dvacátém místě s propastnou ztrátou více než sedmnácti minut. Pouze o minutu pomalejší byl vítěz historické kategorie Josef Poitinger s Fordem Escort RS 2000.

Kompletní konečné výsledky

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist