www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 3. května 2025, Svátek má Alexej, zítra Květoslav

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Latvala je pořád v kursu!

4. dubna 2009 • 22:00

Přes všechny opakované výčitky, snášející se na osobu mladého finského pilota Jari-Matti Latvaly, rozhořčení a kritiku ohledně jeho opakovaných výletů mimo trať, dva lidé ze světa špičkového rallysportu mu stále věří. Jsou jimi šéfové továrních týmů Ford a Citroen.

Malcolm Wilson vidí svého svěřence stále na svém místě. „Tyto výpadky Jari-Mattiho přicházejí stále z kraje rally, což znamená o hodně větší tlak na jeho týmového kolegu Mikko Hirvonena. Neexistuje tu nic jako rivalita mezi týmovými kolegy o post jedničky. Ztrácíme tím ve všech ohledech. Pracovali jsme na něm tvrdě od Kypru. Viděli jsme věci, s nimiž byl spokojen, ale pokaždé je tu jistá podobnost. Všechny jeho výpadky jsou jako přes kopírák. Tahle havárie byla zase stejná.“

„Musíme najít způsob, jak to vyřešit. Ale ani náhodou mu nepřestáváme věřit. Bude sedět ve voze týmu BP Ford Abu Dhabi společně s Mikkem. Neztrácíme víru. Budeme za ním stoprocentně stát i v této obtížné době,“ říká Malcolm Wilson.

Ani Olivier Quesnel nevidí budoucnost mladého a divokého Fina černě. „Jari-Matti je velmi rychlý jezdec. Je šikovný a nevím, proč se mu tyhle věci stávají tak často. Momentálně bych ho rád viděl za volantem Citroenu a zajímalo by mě, jak by si vedl! Možná, že je to druhý Ari Vatanen a bude šampiónem.“

„Jsem si jistý, že z něj nakonec bude velmi dobrý pilot. Takže, nakonec proč by nemohl jednoho dne závodit v Citroenu?“

-mah- , -jav- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
05.04.2009 13:03
MichaelD
Určitě věřím tomu, že je Jari dobrý, ale na post v prvním týmu Fordu asi stále nemá. :-(
toplist