www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. srpna 2019, Svátek má Helena, zítra Ludvík

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Preview: Acropolis Rally 2006

28. května 2006 • 08:00

Třiapadesátý ročník osmého podniku seriálu mistrovství světa Acropolis rally bude mít také v letošním roce na programu superspeciální rychlostní zkoušku na stadiónu. V loňském roce přišlo na stadión několik desítek tisíc nadšených fanoušků, a tak se organizátoři rozhodli, že stejný test zařadí do programu i letos.

Řecká soutěž již tradičně patří k jedné z nejnáročnějším v celém seriálu mistrovství světa. Svým povrchem se hodně podobá soutěžím na Sardinii a Kypru, které se ukázaly pro všechny jezdce jako velmi drsné. Ovšem mezi jezdci koluje názor, že Acropolis rally je snad vůbec nejdrsnější.

V letošním roce to budou mít posádky ještě mnohem těžší, neboť je již tradičně velmi omezen servis. Dá se tedy očekávat, že mnoho pilotů opět využije systému Superrally, který jim umožní se vrátit do další etapy, i když již z rally vypadli.

Na jezdce čeká celkem 355.62 ostrých kilometrů, které jsou rozděleny do devatenácti rychlostních zkoušek. V minulém roce soutěž vyhrál Sébastien Loeb s vozem Citroën Xsara WRC.

Richard Vlček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist