www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. září 2020, Svátek má Kryštof, zítra Zita

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Kronos chce redukovat posádky - odnese to Loix?

24. září 2009 • 10:10

Zpravodaj Motorsport News před nedávnem přišel se zajímavou, avšak nepříliš veselou informací. Belgický Kronos Racing podle ní bojuje s financemi a v příští sezoně by mohl nastupovat pouze s jedním vozem. To by znamenalo, že jeden z dvojice Vouilloz - Loix by měl opustit tým Peugeot Belux.

Importér francouzských vozů cítí dopad krize a proto by rád snížil výdaje na IRC. Jednou z cest je redukce počtu posádek; vzhledem k tomu, jak letos s vlastním týmem bojuje Freddy Loix, asi nebude těžké odhadnout, kdo půjde z kola ven. „Fast Freddy“ už před začátkem sezony jednal o vlastním programu v IRC se Škodou Belgium, tehdy jej ale šéf Kronosu Marc van Dalen přesvědčil k setrvání u Peugeotu. Následující průběh sezony se ale pro Loixe stal noční můrou - nedostatek testování a nutnost používat na mnoha soutěžích nevyhovující setup Nica Vouilloze znamenaly na řadě soutěží velké trápení. Loixovi už dochází trpělivost a je možné, že letošní sezonu IRC za Kronos ani nedokončí, čímž by se zároveň vyřešila nákladová otázka ze strany Peugeot Belux.

To Peugeot UK, využívající rovněž služeb belgické stáje Kronos, i přes finanční krizi hodlá zůstat i v příští sezoně v šampionátu IRC a to stále s Krisem Meekem. Konkrétní plány na příští sezonu však stále nemá. „Můžu říci, že i v příští sezoně chceme vystupovat v IRC,“ říká Meeke, stále však nevylučuje starty ve světovém šampionátu. Neznámou je ovšem odpověď na otázku, zda bude i v roce 2010 pokračovat projekt BFGoodrich Drivers´ Team, který je Kronosem částečně financován.

-hof- ; -md- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
24.09.2009 20:58
Romcek
A v dobách 206 ne? TO se možná ledacos vysvětluje:-)
24.09.2009 21:25
John - moderátor
JJ, zeptejte se Maliny, jestli už na to může odpovídat ;-)
24.09.2009 20:00
Mirekfric
Podle Freddyho to v Peugeot Sportu v dobách 307 fungovalo stejně...
24.09.2009 19:05
Romcek
Hmmm, ale nečekal od Belgičanů, že bude muset Loix frčet se setem kolegy. Nu asi jsou všude stejní mantáci.
24.09.2009 14:53
Karbonyl - moderátor
Nadpis je brán z pohledu Kronosu - o Loixově náhledu na věc je napsáno více v článku :-))
24.09.2009 14:01
Mirekfric
Já bych ten nadpis napsal jinak. Loix odchází celkem dobrovolně ;-)
toplist