www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 11. července 2020, Svátek má Olga, zítra Bořek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Sachsen Rallye kvůli tragické nehodě předčasně ukončena

2. května 2006 • 13:00

Tragická nehoda jedné z místních posádek na RZ 2 a následné hromadné odstoupení posádek byly důvody předčasného ukončení letošní Sachsen Rallye. Vítězem se tak po deváté z plánovaných třinácti zkoušek stal Dán Kristian Poulsen s Toyotou Corollou WRC.

Zahajovací podnik Deutsche Rallye Series v okolí Zwickau se od počátku nesl ve znamení velmi špatného počasí. Úvodní páteční divácká zkouška se stala kořistí největšího favorita celé série, Matthiase Kahleho se Škodou Fabií WRC. V sobotu však začlo hotové peklo. Děsivé počasí, velká zima a poletující sníh výrazně zkomplikovaly život všem posádkám. Z pneumatikové rulety nejvíc vydělal dánský pilot Kristian Poulsen, který si přes noc nechal dovést pneumatiky Kumho vhodné pro tento povrch. Své soupeře porážel rozdílem třídy a zaslouženě zvítězil.

Naopak Matthias Kahle se celou sobotu trápil a do bojů o stupně vítězů nebyl schopen zasáhnout. Druhé místo nakonec vybojoval díky drtivému finiši Ruben Zeltner s Mitsubishi Lancer Evo VIII, bronzový skončil holandský host Erik Wevers s Toyotou Corolla WRC. Čtvrtý skončilo nejrychlejší eNko s Hermannem Gassnerem za volantem, první pětku uzavřel jezdec Skoda Auto Deutschland Matthias Kahle.

Stínem celé soutěže byla tragická nehoda na úvodním testu sobotní etapy. Německá dvojice David Langheinrich - Oliver Bleich těžce havarovala se svým Trabantem 601 R a přes okamžitou pomoc lékařů oba zemřeli. Po proniknutí této zprávy začaly zbývající posádky počínaje šestou rychlostní zkouškou postupně odstupovat a když po RZ 9 zůstalo ve startovním poli jen devět posádek, rozhodli se pořadatelé celou soutěž ukončit.

Kompletní výsledky i všechny potřebné informace najdete zde.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
02.05.2006 14:05
Ricardo - moderátor
To je hrozné. Rally je prostě velmi nebezpečný sport. Ale těch úmrtí je v posledním roce až příliš...
toplist