www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. července 2022, Svátek má Jaroslava, zítra Patricie

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Renault Clio R3 Trophy i na Barum Czech Rally Zlín

1. prosince 2009 • 22:00

West European Clio Trophy, pohár vozů Renault Clio R3 patřil v letošní sezóně k nejkvalitnějším mezinárodním značkovým pohárům v prostředí automobilových soutěží. Početné řady fanoušků jistě potěší fakt, že se pro nadcházející sezónu podařilo přitáhnout tento seriál i do České republiky.

V letošním roce se jelo šest závodů ve Francii, Španělsku, Švýcarsku, Itálii, Irsku a Belgii. Také nadcházející ročník by měl obsahovat šestici závodů, jen složení zemí bude trochu jiné.

Může za to i fakt, že automobilka Renault je již delší dobu v úzkém jednání s Eurosportem o začlenění své značky do seriálu Intercontinental Rally Challenge. Díky úspěšnému konci tohoto jednání bude lehce upravený kalendář Renault Clio Trophy pro příští rok.

Závody ve francouzském Varu, kde se konalo nedávné zakončení seriálu, a švýcarském Valais zůstanou. Italské Sanremo bude nahrazeno Rally 1000 Miglia, kde se bude moci představit silná ekipa domácích pilotů. Změna nastává také v Belgii, kde se závod přesouvá z Wallonie do Ypres. Pátým potvrzeným závodem této série je zlínská Barum Czech Rally Zlín. O dějišti šestého závodu zatím nebylo definitivně rozhodnuto, ve hře je i legendární Rallye Monte Carlo.

Co je Renault Clio R3 Trophy? Značkový seriál vozů této francouzské značky, kterého se může zúčastnit každý jezdec startující s tímto speciálem. V sezóně 2009 v něm bodovalo 26 posádek, stupně vítězů obsadili Kris Princen, Jan de Winkel a Pierre Campana. Belgický dvoukolkář již potvrdil, že bude v příštím roce svůj titul obhajovat.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
01.12.2009 22:40
MichaelD
No tak to je, ale paráda! Už se těším!
01.12.2009 22:30
Mirekfric
Super zpráva
toplist