www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. července 2020, Svátek má Mistr Jan Hus, zítra Bohuslava

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Dakar 2010 - třetí etapa (+VIDEO)

5. ledna 2010 • 02:00

Třetí den se posádky pustily do těch správných podmínek, hodných dakarskému soutěžení. Z trati, které se hodíly spíše do klasických rally, se posádky přesunuly do písečných dun.

Vedoucí pozici se mezi motorkami nedokázal udržet David Casteu. Ztráta byla způsobena jeho obětavostí. Casteau totiž v průběhu etapy pomáhal opravovat speciál Marca Comy. Díky čtvrtému času se ztrátou dvanácti minut se v pořadí po třetí etapě propadl na druhé místo a to hned za suveréna dnešní etapy, Cyrila Desprese. Ten zvítězil o více jak deset minut a nejbližšími oponenty mu byla portugalská dvojice Rodrigues, Goncalves. Ze soutěže již vypadl Jordi Viladoms, který na začátku druhé třetiny etapy ošklivě havaroval a musel být převezen do nemocnice, kde mu veškerá zranění byla ošetřena.

Na dvacátou pozici průběžného pořadí se díky solidnímu času v dnešní etapě posunul Martin Macek. Ten by bez minutové penalizace figuroval ještě o dvě příčky výše. David Pabiška dnes ztratil bezmála hodinu a pětačtyřicet minut a propadl se průběžným pořadím o téměř jednu desítku vzad. Naopak Roman Krejčí dokončil s téměř stejným časem jako Martin Macek, z čehož může profitovat ve skoku výsledkovou listinou vpřed. Se ztrátou hodiny a půl je v cíli i Dušan Randýsek. Ztrátu téměř čtyř hodin dnes zaznamenal Jan Veselý. Pro něho bude dnešek ve znamení propadu na chvost výsledků.

Smolný Dakar zažívá favorizovaný Hubert Deltrieu, Ten po problémech v první etapě dnes havaroval a nadobro musel rezignovat z boje o dokončení soutěže. I on musel být dnes převezen do nemocnice. Stylem start – cíl dnešní etapu mezi quady vyhrál Sebastian Halpern a posunul se na skvělé třetí místo v průběžném pořadí. Alejandro Patronelli díky dnešnímu třetímu času drží druhé místo, hned za Marcosem Patronellim, který je zároveň průběžným lídrem.

Oldřich Bražina dnes byl nejrychlejším Čechem a sedmým místem na trati se posunul v průběžném pořadí před Martina Plechatého na osmé místo. Plechatý dnes dojel jedenáctý a to hned za Josefem Macháčkem, který se naopak na začátku druhé desítky pohybuje v průběžném pořadí.

Na padesátém kilometru dnešního měřeného úseku musel kvůli problémům s motorem zastavit Giniel De Villiers, který tím nejspíše ztratil naděje na lepší výsledek. Průběžné pořadí dnešní etapy rovněž kopíruje průběžné pořadí po etapě. Stéphane Peterhansel našel pronásledovatele ve dvojici zkušených dakarských bojovníků, Carlosi Sainzovi a Nasser Al-Attiyahovi. Přesně takto vypadá i umístnění na bedně, za kterou vyhlíží na chybu prvních tří Američan Miller a Polák Holowczyc. Z výsledkové listiny vypadl definitivně opět chybující Nani Roma. Čeští jezdci na toyotách Janeček a Kunovský se drželi tradičně v závěru páté desítky, pětihodinovou ztrátu naopak nabral letošní český šampion CCR Miroslav Zapletal.

Rovněž mezi kamiony je pořadí na stupních vítězů stejné jak v pořadí po etapě, tak v etapě. Dvojice Kamazů Čagina a Kabirova neustále poodjíždí třetímu De Azevedovi. Martin Macík díky dnešní ztrátě dvou hodin figuruje na osmé pozici po etapě. Zkáza českých kamionů pokračovala i dnes, Marka Spáčila začaly zlobit brzdy. Do cíle dorazil s více než pětihodinovým zpožděním a není jasné, zda bude schopen zítra pokračovat.

Video z průběhu třetí etapy

Výsledky 3. etapy / po 3. etapě

-md- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist