www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. ledna 2022, Svátek má Otýlie, zítra Zdislava

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Rallye de Wallonie se stala kořistí Pietera Tsjoena

5. května 2006 • 01:30

Letošní účastník Rallye Monte Carlo v barvách Stobart VK M-Sport Pieter Tsjoen vyhrál třiadvacátý ročník Rallye de Wallonie, třetí díl letošního belgického šampionátu, který se jel o uplynulém víkendu v okolí Jambes.

Pieter Tsjoen po boku s tradičním spolujezdcem Eddy Chevallierem kralovali se svým Fordem Focus WRC 03 celé soutěži, když dokázali vyhrát plných osmnáct rychlostních zkoušek z jednadvaceti. V cíli najeli na svého největšího rivala více než čtyři minuty, a po letech 2001, 2003, 2004 a 2005 si připsali páté vítězství na této soutěži.

Druhé místo vybojoval Xavier Bouché se Škodou Octavií WRC z dílen české stáje Rexteam Besedice. I přes jedny hodiny a rozbité přední sklo dokázali vyhrát tři rychlostní zkoušky, pro Tsjoena však nepředstavoval významnější konkurenci.

O třetí místo sváděli tuhý souboj Larry Cols, Timothy van Parijs a Hubert Deferm. Van Parijsův spolujezdec udělal na rychlostní zkoušce Malonne chybu, což posádku krásného Porsche 911 GT3 stálo hodně času a konec nadějí na stupně vítězů. Ze zbývajících kohoutů se v cíli nejvíce radoval Larry Cols.

Mezi vozy skupiny N v úvodu vedl překvapivě Kris Princen s eNkovým Renaultem Clio Sport, po výletu mimo trať a z toho pramenící obrovské časové ztráty se z prvenství mezi produkčními vozy radoval Bob Colsoul. Za zmínku stojí také výkon u nás dobře známého Patricka Snijerse, který se posadil za volant BMW M3 a až do svého odstoupení na RZ 17 se držel na vynikajícím pátém místě absolutně.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist