www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 11. května 2025, Svátek má Svatava, zítra Pankrác

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2006

Mitsubishi bude podporovat soukromníky

13. ledna 2006 • 13:30

Podobně jako Citroën, Peugeot a Škoda, také automobilka Mitsubishi se rozhodla pro rok 2006 stáhnout svůj tovární tým z mistrovství světa v automobilových soutěžích. Přesto však vozy Mitsubishi Lancer WRC na tratích uvidíme.

Tým má totiž stále v plánu návrat na světová kolbiště v roce 2008 a tak se rozhodl podporovat soukromé týmy, které budou využívat jejich loňské speciály. Jedná se hlavně o vůz připravovaný Ralliart Italy pro Gigi Galliho, na němž by se měla podílet řada techniků přímo z centrály Mitsubishi Motors Motor Sports z britského Rugby.

Tato spolupráce je v současné době domluvena pro první dva zahajovací podniky letošního šampionátu, tedy Rallye Monte Carlo a Uddeholm Swedish Rally. Jak budou vypadat další plány je v současné době otázkou jednání, snaha je samozřejmě představit se na co největším počtu soutěží.

„Našim cílem je zachovat značku Mitsubishi na podnicích mistrovství světa. Na prvních dvou podnicích toho jsme schopni dosáhnout za pomoci Ralliart Italy. Náš tým je velice dobře vybaven, máme zkušené techniky i mechaniky, takže jsme schopni poskytnout podobnou podporu i jiným soukromým týmům,“ naznačil šéf Mitsubishi Motors Motor Sports Isao Torii možnost startu v privátním Lanceru WRC i pro další jezdce.

-plu-; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist