www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. května 2025, Svátek má Svátek práce, zítra Zikmund

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2006

Matthew Wilson vzpomíná na nejtěžší havárii života

29. listopadu 2006 • 01:00

Syn Malcolma Wilsona, Matthew Wilson, se v loňském roce nemohl objevit na startu Rally Sardinia, kterou měl tehdy absolvovat s vozem Ford Focus WRC 02. Mladý Brit totiž vážně havaroval o víkendu na Rally of Wales a zcela zdemoloval svůj stroj.

„Byla to nejtěžší havárie mé kariéry soutěžního jezdce a opravdu se mi na to nevzpomíná dobře. Pamatuji se, že jsem v nemocnici strávil několik týdnů a bylo to náročné,“ řekl Matthew Wilson.

A co se tehdy přesně stalo? „Byl jsem rozrušen tím, že jsem viděl u kraje tratě stát Marka Higginse a tím pádem jsem byl ve vedení soutěž Rally of Wales já. Potom jsem ve vysoké rychlosti (mělo to být okolo 170 km/hod) narazil čelně do stromu. Víc si nepamatuji.“

Ford Focus WRC byl zcela zdemolován. Narazil totiž do stromu nejprve čelním sklem. Strom ohnul střešní A sloupky a vytrhl motor z pod kapoty. Vůz byl na odpis. Matthew Wilson utrpěl zlomeninu pravého zápěstí, levého předloktí a roztříštěné kolenní čéšky. Jeho spolujezdec Scott Martin, si zlomil obě nohy.

Malcolm Wilson také prožíval velmi náročné chvíle, když nevěděl, co přesně se s jeho synem stalo. Zkouška byla tehdy okamžitě zastavena, aby mohla být posádka z vozu vyproštěna.

-ric- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist