www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2025, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2009

Z Citroënu Sport se brzy stane Citroën Racing

6. února 2009 • 23:00

Nadcházející Rally Norway bude poslední soutěží, ve kterých se představí tovární vozy Citroënu Sport v červeném hávu. Automobilka Citroën totiž v rámci nové vizuální identity mění nejen samotný znak, ale také název týmu a zbarvení.

Automobilka Citroën dnes celosvětově oficiálně oznámila svou novou vizuální identitu. Na první pohled nejviditelnějším znakem této změny je nová verze loga vytvořená týmem vedeným Jean-Pierra Ploué. Tradiční šípy ztratily orámování a dostaly třírozměrnou dimenzi. Jsou plastické, silnější a mohutnější. Jako most mezi minulostí a budoucností značky Citroën se v názvu opět objevuje červená barva.

Automobilka Citroën se také chystá o nové modelové řady, jejichž součástí by měly být jak nové tipy vozů, tak i facelifty těch původních. Právě z brzy oficiálně představené nové verze Citroënu C3 se vyvíjí speciál S2000.

Pro fanoušky automobilových soutěží však bude nejspíše nejvýznamnější změnou zbarvení továrních vozů Citroën C4 WRC. U příležitosti Rally Cyprus se totiž současný Citroën Sport přemění na Citroën Racing, přičemž ruku v ruce s tím půjde i o změnu zbarvení. Pojmy typické pro svět automobilových závodů – rychlost, dynamika a elán – se stávají součástí grafického vyjádření Citroënu ve formě tří červeně odstupňovaných linek na bílém podkladu.

Pro českého fanouška bude jistě potěšitelné, že nový design Citroënu Racing ve spojení s reklamou značky Red Bull vytváří na boku auta nenápadnou podobu české vlajky.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist