www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. července 2022, Svátek má Jaroslava, zítra Patricie

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Intercontinental Rally Challenge 2009

Nicolas Vouilloz se Škodou Fabia S2000?

10. prosince 2009 • 14:45

Francouzský pilot Nicolas Vouilloz po letošní sezóně ukončil spolupráci s týmem Peugeot Sport i se svým dlouholetým spolujezdcem Nicolasem Klingerem. Předloňský vítěz Intercontinental Rally Challenge však chce v tomto seriálu zústat i nadále a tvrdě na své účasti pracuje.

První úvaha byla na starty v privátním týmu s Peugeotem 207 S2000, ta však již nejspíš definitivně padly. Nicolas byl i v kontaktu s Chrisem Mellorsem ohledně možných startů s Protonem, finální verze však bude s největší pravděpodobností úplně jiná.

Podobně jako startoval v letošní sezóně Kris Meeke s podporou Peugeotu UK či Guy Wilks na Rally Scotland (a v budoucnu) s podporou Škody UK, bývalý světový šampion ve sjezdu na horských kolech Vouilloz jedná se Škodou France o startech na vybraných soutěžích IRC se Škodou Fabia S2000.

Pokud vše dopadne ke spokojenosti obou stran, Nicolas by se mohl s českým vozem objevit již na Rallye Monte Carlo. Jednání už jsou dokonce tak daleko, že by se měl francouzský jezdec poprvé svézt s Fabií již v průběhu příštího týdne na testu Škody Motorsport.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
11.12.2009 08:17
slonikyta
zbývá dodat, že neoficiálním pretestem na ošahání má být Mikulášská sranda rally ve Slušovicích, kdy bude vedle něj sedět Starý, který má již krabici S2k zmáknutou, navíc znalý místních poměrů
toplist