www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. února 2020, Svátek má Lumír, zítra Horymír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

RSS 06 - Rallye Český Krumlov

Krumlovská studená sprcha

1. června 2006 • 08:45

Náchodský tým SVC Motorsport před startem v Českém Krumlově společně s REXTEAMem úspěšně dokončil opravu vozu Octavia WRC poškozené v Tišnově a vědom si rychlosti posádky očekával boj v popředí výsledkové listiny. Místo tlačenice mezi nejrychlejšími vozy ovšem čekala na celý tým nepříjemná studená sprcha. Po páteční etapě posádka Leoš Flídr – Bohumil Ehl figurovala až na 13. místě absolutního pořadí.

„Naprosto nás zaskočil vytrvalý déšť. Za mokra jsem jel pouze jedinkrát před dvěma lety v Prachaticích. Podmínky byly natolik obtížné, že jsem nedokázal zrychlit. Své zřejmě sehrála i psychika. Po havárii v Tišnově jsem chtěl začít opatrněji, ale takhle pomalou jízdu jsem neplánoval. Za svůj páteční výkon se divákům omlouvám. S WRC technikou se musí jezdit jinak,“ komentuje svůj páteční výkon pilot.

V sobotní etapě s osychající tratí se výkon posádky zlepšoval. V osmé erzetě zaznamenala celkově druhý nejrychlejší čas. „Podařila se mi volba pneumatik. Jel jsem suché prořezané a na oschlé trati RZ 8 to bylo na výsledném čase znát,“ uvádí Leoš Flídr.

V závěrečné sekci čtyř RZ jste ovšem opět výrazně ztráceli. Proč? „Ano, to je pravda. Poprvé nás významně pozlobila jinak perfektní Octavia. Elektronické diferenciály nepracovaly tak jak měly a v podstatě veškerý výkon 300 koní byl přenášen na zadní nápravu. Navíc díky změně tlaku v diferenciálech byla přebrzděná právě hnaná zadní náprava. A abychom si vypili kalich hořkosti do dna, na poslední erzetu opět sprchlo a my jsme ji probruslili na suchých pneumatikách,“ dodává jezdec.

A celkové hodnocení? „Náš tým SVC Náchod Motorsport nemůže svůj výkon hodnotit jinak než jako velké zklamání. Na druhou stranu byla pro celý tým porce problémů obrovskou školou. A samotný fakt, že i přes technické potíže projela Octavia cílovou rampou jsme v danou chvíli považovali za úspěch,“ hodnotil soutěž jezdec.

Tým SVC Náchod Motorsport má ale cíle daleko vyšší. Pokusí se o nich přesvědčit nejen soupeře, ale i diváky na trati v Kopné.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist