Dnes je 4. května 2024, Svátek má Květoslav, zítra Klaudie

OS 12 - Rallye Sulinger Land

Rallye Sulinger Land vyhrál Christian Riedemann

8. května 2012 • 16:00

Něměecký mladík Christian Riedemann s půvabnou Larou Vanneste na sedadle spolujezdce vyhráli v Citroënu DS3 R3T druhý díl německého ADAC Rallye Masters, kterým byla o uplynulém víkendu Rallye Sulinger Land.

Rallye Sulinger Land 2012

Celou noc před startem soutěže, která byla zařazena i do holandského šampionátu, pršelo a déšť ustal až těsně před startem první rychlostí zkoušky. Začínalo se tudíž na extrémně uklouzané trati, která však postupně osychala.

Christian Riedemann jel hned od začátku na hranici možností svého Citroënu DS3 R3T, když nechával za zády piloty mnohem silnějších vozů. Celkem dokázal být nejrychlejší na pěti testech z celkového počtu panácti.

Druhou příčku vybojoval Jeroen Swaanen při premiéře za volantem Peugeotu 207 S2000 belgického týmu NCRS, třetí příčku obsadil Tonnie van Deijne s Lancerem Evo X R4 z dílen Heuvel Motorsport. Pouhé 2.9 vteřiny za ním skončil Hermen Kobus, který s Fordem Fiesta S2000 po Xevi Ponsovi zajížděl překvapivě nejrychlejší časy z holandský jezdců, kvůli technickým problémům však na pátém testu ztratil více než dvě a půl minuty.

První pětku uzavřel Erik Wevers se Škodou Fabia S2000 následován Hermannem Gassnerem, kterého s jeho Mitsubishi Lancer Evo X R4 zbrzdil defekt na RZ 5.

NEdařilo se ani dalším favoritům. Peter van Merksteijn jun. odstoupil se svou Fiestou S2000 hned na druhé rychlostní zkoušce, Jasper van den Heuvel narazil na RZ 5 se svým Mitsubishi Lancer Evo X R4 do stromu. Nejhůře pak dopadl Dennis Kuipers, který hned na druhé rychlostní zkoušce havaroval. Společně se spolujezdcem Ceesem Hagmanem byli převezeni do nemocnice, kde se podrobili operaci kvůli zlomeným obratlům.

Divizi 4 vyhrála slovinská dámská posádka Asja Zupanc-Blanka Kacin s Mitsubishi Lancer Evo IX od Gassner Motorsport. Divizi 3 opanoval celkový vítěz Riedemann před Arminem Holzem s VW Golf III Kit Car. Divizi 5 ukořistil Raffael Sulzinger;Ford Fiesta R2;ořed Larsem Mysliwietzem;Citroën C2 R2 Max), vítězem divize 14 se stal Jan Nijhof s BMW M3. V holandském poháru Nissanu 350Z Challenge bylo pořadí Kevin Kooijman, TImo van der Marel a Dirk Garvelink.