Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

ME 16 - Circuit of Ireland Rally (JERC)

Elfyn Evans nejrychlejší na kvalifikaci v Irsku

7. dubna 2016 • 19:05

Tovární jezdec M-Sportu Elfyn Evans byl nejrychlejším jezdem na kvalifikační zkoušce před Circuit of Ireland Rally, druhou soutěží letošního mistrovství Evropy. O bezmála pět sekund porazil úřadujícího evropského šampiona Kajetana Kajetanowicze, třetí nejlepší čas patří Alastairu Fischerovi. Všichni startují na Fordech Fiesta R5.

Elfyn Evans - Craig Parry (Ford Fiesta R5) - Circuit of Ireland Rally 2016 (foto: Fergal Kelly)

Jezdilo se na 4,22 km dlouhém úseku, jehož podmínky celkem věrně demonstrovaly terén Severního Irska – místní asfalt byl mokrý a zablácený a stejně nevlídné bylo i panující počasí. Povrch trati byl i pro místní matadory nevyzpytatelnější, než očekávali po seznamovacích jízdách a tak se třeba i nejrychlejší Evans přiznal k celé řadě drobných chyb. Mezi ty, kteří se dopustili větších jezdeckých přešlapů, se zařadili například Federico Della Casa (trefil kolem kámen), Robert Consani (zdemolovaný přední část vozu), Dávid Botka (mimo trať) nebo Aleks Humar (mimo trať přes střechu).

Z českých posádek si s kvalifikací nejlépe poradil Jaromír Tarabus (8.) následovaný Antonínem Tlusťákem (11.). Dominik Brož skončil osmý mezi vozy 2WD.