www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. listopadu 2020, Svátek má Xénie, zítra René

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

OS 19 - Hothess Mikuláš Rally

Ohlédnutí za loňským ročníkem Mikuláš Rally

25. listopadu 2019 • 11:00

Poslední listopadovou sobotu se uskuteční ve Slušovicích jubilejní desátý ročník HOTHESS Mikuláš Rally 2019. Ohlédněme se za loňským ročníkem exhibiční show, která tradičně uzavřela úspěšnou sezonu rallysportu v České republice. Vítězem devátého ročníku pod oficiálním názvem MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 se stala stylem start, cíl posádka Tomáš Kostka, Ladislav Kučera (soutěžící Tomáš Kostka) na voze Škoda Fabia R5. Druhou příčku obsadila dvojice Roman Odložilík, Martin Tureček z týmu SK DER Rally Team se ztrátou pouhých 6,3 vteřiny. Na třetím místě dojela s odstupem 11,9 vteřiny na vítěze smíšená posádka Václav Kopáček, Barbora Rendlová z týmu Duck Racing Autoklub v AČR, všichni jeli na vozech Škoda Fabia R5. Kostka se radoval z vítězství na mikulášské show již popáté!

Tomáš Kostka - ladislav Kučera (Škoda Fabia R5), Mikuláš Rally Is Life 2018

Exhibice ve Slušovicích se jela v loňském roce na mokru a blátě. Čtyřiatřicetiletý Tomáš Kostka byl opět nejrychlejší, i když v závodním voze neseděl více než půl roku. S výjimkou třetího průjezdu kolem dostihové dráhy vyhrál všechny rychlostní zkoušky. „Super závody, super atmosféra a skvěle připravené auto z dílen Kresta Racing, které fungovalo jako švýcarské hodinky. Nejel jsem v závodním autě od Kopné a podařilo se nám opět vyhrát. Tratě byly na začátku mokré, ale při posledním průjezdu kolem dostihové dráhy už sucho. Použili jsme tam staré mokré gumy a trochu pobavili diváky. Všechno se povedlo, jsme spokojeni,“ pověděl v cíli zlínský jezdec. Kostka bude v letošním roce na tratích mikulášské rally scházet a plánuje se představit fanouškům až na květnovém Rallysprintu Kopná. V elitní desítce skončilo hned devět vozů Škoda Fabia R5, nadvládu mladoboleslavské značky překazil pouze Ondřej Bisaha, který s fiestou dojel na šestém místě.

Mezi jezdci na vozech s jednou poháněnou nápravou byl loni nejrychlejší Marcel Svačina, s odstupem 19,7 vteřiny skončil druhý Petr Gargulák (oba Peugeot 208 R2), třetí dojel překvapivě Zdeněk Němec (Škoda Fabia Kit Car) s odstupem 26,7 vteřiny na vítěze. Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili opět vydařený závěr sezony rallysportu v Čechách a na Moravě. Oblíbený podnik viděly tisícovky fanoušků. Trať zůstala ve stejné podobě jako v předchozích letech. Měřila 63 km a obsahovala 5 rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 km. Celkem bylo převzato po technické přejímce celkem 72 vozů z původně 75 přihlášených, v cíli bylo klasifikováno 65 soutěžících.

Zajímavou podívanou slibuje i letošní jubilejní ročník slušovické rallyshow. Pořadatelům se přihlásilo celkem 69 posádek z České republiky, Slovenska a Polska. Startovnímu poli vévodí 12 vozů kategorie R5 včetně české premiéry soutěžního speciálu Ford Fiesta R5 MK 2, dále dva vozy specifikace WRC a další plejáda soutěžních vozů.

Další zpravodajský servis v rámci 10. HOTHESS Mikuláš Rally 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.

Mikuláš Rally is life 2018
1.Tomáš Kostka, Ladislav KučeraŠkoda Fabia R520:32,3 min
2.Roman Odložilík, Martin TurečekŠkoda Fabia R5+ 6,3 s
3.Václav Kopáček, Barbora RendlováŠkoda Fabia R5+ 11,9 s
4.Grzegorz Grzyb, Krzysztof Grzesik (POL)Škoda Fabia R5+ 21,8 s
5.Antonín Tlusťák, Ivo VybíralŠkoda Fabia R5+ 30,1 s
6.Ondřej Bisaha, Petr TěšínskýFord Fiesta R5+ 33,3 s
7.Patrik Rujbr, Jaromír ŠvecŠkoda Fabia R5+ 34,9 s
8.Martin Vlček, Jindřiška ŽákováŠkoda Fabia R5+ 35,9 s
9.Miroslav Jakeš, Richard AustenŠkoda Fabia R5+ 51,1 s
10.Martin Březík, Josef SládekŠkoda Fabia R5+ 58,0 s

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist