www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. listopadu 2020, Svátek má Artur, zítra Xénie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

OS 19 - Hothess Mikuláš Rally

Jubilejní Mikuláš Rally ve znamení premiér

27. listopadu 2019 • 16:15

Zajímavou podívanou slibuje jubilejní 10. ročník Hothess Mikuláš Rally ve Slušovicích, který se uskuteční v termínu 29. – 30. listopadu 2019! Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota hlásí naplněný seznam přihlášených posádek, který čítá celkem 69 posádek z České republiky, Slovenska a Polska. Startovnímu poli vévodí celkem 12 vozů kategorie R5 včetně české premiéry soutěžního speciálu Ford Fiesta R5 MK 2, dále dva vozy specifikace WRC a další plejáda soutěžních vozů.

Erik Cais - Jindřiška Žáková, Ford Fiesta R5 MkII

Fanoušci rallysportu se mohou těšit poslední listopadovou sobotu na kvalitní startovní pole a pestrý vozový park od soudobých aut až po historická vozidla. První vůz vyjede na trať v sobotu 30. listopadu v 11 hodin při výjezdu ze servisního parkoviště v areálu tzv. skleníky, cíl soutěže je situován na stejném místě v 15:10 hodin. Na exhibiční show ve Slušovicích se představí Jan Černý (Škoda Fabia R5 Evo), Miroslav Jakeš, Roman Odložilík, Václav Kopáček, Patrik Rujbr, Jan Jelínek nebo slovenský showman Igor Drotár (všichni Škoda Fabia R5). Největším diváckým tahákem bude start nové „erpětkové“ fiesty ze stáje Orsák Rallysport, když za volantem se objeví talentovaný Erik Cais, čerstvý vicemistr ERC3. Dvacetiletý jezdec z Fryštáku si novou fiestu poprvé vyzkoušel na víkendové Rally du Var ve Francii. Vozy specifikace WRC osedlají slovenský jezdec Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC) a zádveřický Antonín Tlusťák (Škoda Fabia WRC). Letošní šampion Rallysprint série Adam Březík se posadí premiérově v ostré rally za volant fabie R5 svého otce Martina v týmu Samohýl Škoda Team. Třiadvacetiletý Adam si vůz vyzkoušel v rámci testu na Traiva rallycupu, kde překvapivě nenašel přemožitele. Bude zajímavé sledovat, jak si talentované „mladé pušky“ v podobě Erika Caise a Adama Březíka povedou v této soutěžní technice.

Své umění předvedou početným fanouškům kolem dostihové dráhy ve Slušovicích a v okolí dále Tomáš Růžička (Hyundai i20 R5), Marek Vlček a premiérově v „erpětce“ Pavel Mika (oba Škoda Fabia R5) a dále Lukáš Pondělíček (Škoda Fabia S2000). Jezdcům s produkčními vozy vévodí místní matador Vladimír Barvík, dále se objeví na startu Jaroslav Pešl, Pavel Ševčík a Adam Fabrika (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX). Zajímavá podívaná se očekává i v kategorie dvoukolek, kde patří k největším tahákům letošní republikový mistr René Dohnal, dále Jan Talaš, Jiří Pohlídal, Milan Obadal (všichni Peugeot 208 R2), Egon Smékal (Citroën DS3 R3T), Lukáš Nekvapil (Ford Fiesta R2T) a Vlastimil Dědic jr. (Renault Clio R3T). V rozmanitém vozovém parku se představí například škodovky 130 RS, 130 LR, 120 S Rallye, 100 L nebo Lada VFTS. Po drobné úpravě měří trať jubilejní mikulášské rally celkem 58,93 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Dostihovka okruh, Fagus Lípa a Final Stage v délce 25,29 km.

Další zpravodajský servis v rámci 10. HOTHESS Mikuláš Rally 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu. Fanoušci rallysportu se mohou těšit poslední listopadový den ve Slušovicích na velkou show!

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist