www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. května 2022, Svátek má Valdemar, zítra Vilém

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR 21 - Rallye Český Krumlov (MČR)

Rallye Český Krumlov vyhlíží květnový termín

5. února 2021 • 19:00

Už druhým rokem musí pořadatelé tuzemských automobilových soutěží řešit komplikace spojené s protiepidemickými opatřeními. Stejně jsou na tom organizátoři Rallye Český Krumlov, kteří připravený 48. ročník odložili vloni na jaře přesně o dvanáct měsíců.

„Děláme všechno pro to, aby se naše soutěž mohla uskutečnit v tradičním termínu 21. a 22. května, což jsme při nedávné online konferenci potvrdili také Komisi rally. Zatím však neznáme konkrétní podmínky, za jakých bude možné hromadné sportovní akce konat. Věříme a zároveň pevně doufáme, že se Krumlov v roce 2021 pojede,“ ujišťuje ředitel soutěže Luboš Šalát z pořádajícího ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov.

Kromě neutěšené koronavirové situace dělají organizačnímu týmu vrásky na čele výrazná omezení na českobudějovickém výstavišti, které je srdcem jihočeské rallye nepřetržitě od roku 2007. „V areálu se před několika týdny otevřelo největší očkovací centrum v kraji a pavilon Z, kde soutěž pravidelně nachází veškeré zázemí, prochází rekonstrukcí. Varianta dočasného přesunu centra rallye do Skiareálu Lipno bohužel kvůli plánovaným stavebním úpravám centrálního parkoviště pod sjezdovkami nevyšla,“ vysvětluje hlavní pořadatel českokrumlovského podniku Pavel Kacerovský. „V následujících dnech nás proto čeká několik jednání, abychom měli o dějišti rallye jasno do konce února,“ dodává.

Novinkou letošního ročníku mezinárodního podniku zařazeného do FIA European Rally Trophy, SONAX Mistrovství České republiky v rally a národního šampionátu historických vozidel by měla být sportovně-společenská akce určená pro automobilové veterány s názvem Rallye Český Krumlov Revival.

„Chceme navázat na oblibu námi pořádaných setinových rallye a nabídnout majitelům klasických vozů rallye pravidelnosti podle pravidel Mezinárodní automobilové federace. Regularity rally je v zahraniční velice oblíbená disciplína, což je patrné například při Rallye Monte-Carlo Historique, které se naše týmová posádka již několik let aktivně účastní,“ odhaluje Pavel Kacerovský smělé plány ČK motorsportu.

Trasa Rallye Český Krumlov Revival zavede posádky mimo jiné i na téměř zapomenuté rychlostní zkoušky, kde se psala padesátiletá historie jihočeské soutěže. O měření časů se postará profesionální GPS systém španělského zpracovatele výsledků, který Krumlovští pravidelně využívají při podniku světového poháru elektromobilů Czech New Energies Rallye. Společenský rozměr akci dodá doprovodný program včetně bohatého cateringu. Bližší informace dostanou zájemci o účast na e-mailové adrese kacerovsky@ckmotorsport.cz.

Pavel Kacerovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist