www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. května 2022, Svátek má Valdemar, zítra Vilém

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR 21 - Rallye Český Krumlov (MČR)

Krumlovští chystají oslavy 50. výročí soutěže

31. října 2021 • 13:00

Letošní sezona mistrovských automobilových soutěží míří do finiše. Tečku za seriálem dvoudenních podniků udělá za dva týdny Rallye Český Krumlov. Uzávěrka přihlášek je už tuto neděli.

Jihočeští pořadatelé připravují kromě dvanácti rychlostních zkoušek na tradičně náročných úsecích program oslav 50 let od vzniku českokrumlovské rallye v roce 1971. Hlavním tahákem bude setkání vítězů minulých ročníků, které se uskuteční ve čtvrtek 11. listopadu od 19 hodin na výstavišti v Českých Budějovicích.

Kromě posádek přihlášených do letošní rallye, mezi nimiž nebudou chybět Jan Kopecký s Václavem Pechem (společně mají deset absolutních triumfů), účast již přislíbili Ladislav Křeček, Roman Kresta, Emil Triner, Václav Blahna, Dalibor Mrština a Jiří Urban, přijet by mělo také několik spolujezdců nebo Stanislav Fošum, jeden ze zakladatelů Rallye Český Krumlov a stále aktivní člen ředitelství soutěže.

Společenská akce v nově opraveném pavilonu Z se bude konat po skončení seznamovacích jízd s tratí městské erzety a letos tak bude náhradou za tradiční setkání na letním parketu Holkov. Kromě současných posádek budou mít šanci potkat legendy domácího rallyesportu i fanoušci. Všichni společně se navíc můžou těšit na pečená selata a uzenářské delikatesy od dlouholetého partnera Rallye Český Krumlov a jednoho z nejstarších pilotů na startu Vlastimila Daňhela.

Kompletní program doprovodných akcí včetně map rychlostních zkoušek a tipů pro diváky zveřejníme na rallyekrumlov.cz v následujících dnech. Na stejném místě jsou k dispozici zvláštní ustanovení, přihláška a průběžně se plnící seznam posádek.

Pavel Kacerovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist