Dnes je 29. března 2024, Svátek má Taťána, zítra Arnošt

OS 06 - Rallye du Condroz-Huy

Duval vyhrál s Fabií WRC Rallye du Condroz-Huy

6. listopadu 2006 • 10:25

O uplynulém víkendu se v Belgii konala známá soutěž Rallye du Condroz-Huy, na které mimo jiné startovalo hned několik velmi kvalitních jezdců s vozy specifikace WRC. Mezi nimi nechyběl ani Francois Duval s Fabií WRC, který nakonec s přehledem vyhrál.

Mladý belgický jezdec měl převahu již od první rychlostní zkoušky a své vedení pak pouze navyšoval. Druhý skončil další, světovými soutěžemi ostřílený pilot, Bruno Thiry s Peugeotem 307 WRC. Třetí pak dojel Pieter Tsjoen na Focusu WRC.

Francois Duval vyhrál v první etapě deset ze dvanácti rychlostních zkoušek. Druhý den si již pouze hlídal vedoucí pozici a vyhrál dalších pět testů. Bruno Thiry se sice snažil v úvodu druhé etapy z náskoku Duvala ubrat, ale nakonec měl v cíli ztrátu přes minutu a půl. Ani Pieter Tsjoen nebyl příliš spokojený, jelikož ztratil na vítězného Belgičana bez vteřiny sedm minut!

Co ale mohlo potěšit všechny posádky, byla obrovská divácká kulisa. Počasí přálo a tak se u tratí sešlo několik desítek tisíc fanoušků, což mimo jiné také značně komplikovalo dopravu ve městě. Na Rallye du Condroz-Huy se totiž představily také speciály Super 2000 a byl o ně veliký zájem.

Do VW Pola Super 2000 usedl jako předjezdec Freddy Loix a do Peugeotu 207 pak Bryan Bouffier. Francouz sice musel odstoupit kvůli technickým problémům (údajně havaroval), ale Freddy Loix zajížděl lepší časy, než vítěz skupiny N Larry Cols na Lanceru Evo IX.